Koncert na Stulecie

Społeczność Sitańca miała niepowtarzalną okazję zobaczyć i posłuchać w kościele dwa świetne chóry w akcji. Z inicjatywy chóru „Sitanianie” i prowadzącej grupę, Ireny Dużyńskiej, w Sitańcu odbył się wyjątkowy koncert w ramach obchodów „Roku Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości”.

Z okazji Stulecia w kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła w Sitańcu miał miejsce koncert patriotyczny w wykonaniu chórów „Sitanianie” i „Arion”. Wydarzenie to wpisało się w kalendarz wydarzeń obchodzonych w Gminie Zamość w „Roku Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości”. Męski chór „Arion” ze Świdnika ma wieloletnią tradycję i wspaniałe dokonania, przyjechał do Gminy Zamość na specjalne zaproszenie „Sitanian”.
Najpierw Mszę świętą o 12:00 odprawił ks. Adam Dworzycki – wikariusz tejże parafii. Oprawę Mszy zapewnił miejscowy chór „Sitanianie”. Następnie, o godz. 13:00 rozpoczął się koncert, na którym oprócz „Sitanian” wystąpił znakomity chór męski „Arion” pod batutą Elizy Snopek (w zastępstwie za nieobecną Magdalenę Celińską). Nasz mieszany chór z Sitańca zaśpiewał tradycyjnie pod kierunkiem Ireny Dużyńskiej. Występowi towarzyszył montaż słowno-muzyczny, w którym rolę konferansjera pełniła Barbara Kołodziejczuk,
a jako soliści wystąpili Irena Dużyńska i Andrzej Kołodziejczuk.
To był bardzo ważny koncert dla gospodarzy tego wydarzenia, bo warto dodać, że „Sitanianie” w tym roku też obchodzą swój własny jubileusz – 10-lecie istnienia. Występy obu zaprzyjaźnionych formacji zostały przyjęte gromkimi brawami publiczności. Nie zabrakło również słów uznania, podziękowań i kwiatów dla obu dyrygentek chórów – bukiety biało-czerwonych kwiatów wręczyli dwaj członkowie Zarządu Powiatu Zamojskiego, Konrad Dziuba z Urzędu Gminy Zamość i Jerzy Bondyra – obaj są mieszkańcami naszej Gminy. Podziękowania w imieniu księży złożył ks. Jan Radziszewski – wikariusz parafii w Sitańcu.
Pomysłodawcą koncertu był miejscowy chór „Sitanianie”, a w jego organizacji pomogli zespołowi wspólnie Samorząd Gminy Zamość, parafia w Sitańcu i Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość.

GOK: EO i JK

Skip to content