Lipskie Lato Plenerowe 2018

Lipskie Lato Plenerowe 2018

W niedzielę, 8 lipca 2018 r., na terenach przy kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Lipsku odbył się festyn rodzinny – od trzech lat pod niezmiennym tytułem „Lipskie Lato Plenerowe”.

Na szczęście organizatorom wydarzenia sprzyjała słoneczna pogoda i po raz kolejny festyn przyciągnął licznych mieszkańców sołectw należących do parafii Lipsko oraz wielu gości. Występy sceniczne otworzyło przedstawienie „Pani Twardowska” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Lipsku. Uwagę przyciągała gra młodych aktorów, kostiumy i zastosowane efekty dźwiękowe. Następnie na scenie zaprezentował się w skeczu kabaret z Lipska i szkolny kwartet wokalno-instrumentalny. Po raz pierwszy na lipskiej scenie wystąpili miejscowi iluzjoniści, wyczarowujący gołębie z cylindra i prezentujący sztuczki ze znikającą piłeczką.
Całą godzinę trwał na boisku blok sportowo-rekreacyjny, prowadzony przez Parafialny Klub Sportowy Metanoja Lipsko. Przeprowadzono m.in. sztafetę rodzinną o Puchar Lipskiego Lata, strzał na bramkę, rzut do celu, rzut lotką i cieszącą się ogromnym powodzeniem siatkówkę dla par od 16 lat – również o Puchar Lipskiego Lata. A na scenie po kolejnym skeczu miejscowego kabaretu, wystąpił zespół Białowolanki, a Grupa Teatralna Amator z Lipska wystawiła spektakl „Kopciuszek”. Ponadto, dzieci, młodzież i dorośli próbowali swoich sił w konkursie wiedzy o Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Lipsku, a Koło Gospodyń Wiejskich z Zarzecza przyjechało do Lipska z konkursem o Gminie Zamość, Roztoczu i Zamojszczyźnie. Uczestnicy obydwu konkursów otrzymali nagrody i upominki pocieszenia.
Finał festynu należał do miejscowych wokalistów. Utwory w wykonaniu zespołu „Echo Lipska” porywały do śpiewania, a występ męskiej grupy „Baryton” także do tańczenia.
W rolę konferansjerów przez cały czas trwania festynu wcielili się: sołtys Anna Tabała-Radlińska i Konrad Serafin – naczelnik OSP Lipsko. Wydarzeniu towarzyszyły bezpłatne zabawy na dmuchanych zamkach, warsztaty plastyczne i animacje dla dzieci, pokaz carwingu owoców i warzyw (ozdobne krojenie i kompozycje na talerzach), było też stanowisko kosmetyczne i stoiska gastronomiczne.
Podczas festynu można było spotkać się z wójtem Gminy Zamość i porozmawiać o gminnych sprawach. Swój punkt miała też Młodzieżowa Rada Gminy Zamość, która specjalnie na ten dzień przygotowała grę terenową. Rozdano wszystkie karty, a wśród uczestników, którzy prawidłowo rozwiązali zagadki, rozlosowano nagrody.
Organizatorzy dziękują wszystkim za uczestnictwo, zainteresowanie programem i wszelaką pomoc. Podziękowania kierują też do firmy Anita FH S. Jańczak, która ufundowała lody dla dzieci występujących na scenie. Przy okazji tej relacji dziękujemy również firmie Usługi Gastronomiczne Agnieszka Bejnarowicz, która ufundowała poczęstunek dla muzyków, którzy uświetnili inne wydarzenie, organizowane w tym samym miejscu: Spotkania z Tradycją Strażacką Gminy Zamość i Gminy Stary Zamość, które odbyły się kolejno 10 i 17 czerwca 2018 r.

GOK

Skip to content