Gmina Zamość na XIII Kermeszu Karpackich Smaków

W dniach od 10 do 12 sierpnia 2019 r. 49-osobowa delegacja Gminy Zamość uczestniczyła w wizycie w partnerskiej Gminie Sanok, w tym w XIII Kermeszu Karpackich Smaków w Mrzygłodzie. Jedną z gwiazd wydarzenia był zespół Ale Cantare z Płoskiego.

Jak co roku miejscem Kermeszu był rynek w sercu Mrzygłodu. Wydarzenia będące wspólnym przedsięwzięciem Gminy Sanok, Gminnego Ośrodka Kultury w Sanoku i Sołectwa Mrzygłód, oprócz bogatego programu scenicznego, w dużej części poświęconego prezentacji dorobku artystycznego gminy, zgromadziło licznych rękodzielników oferujących swoje wyroby na straganach oraz Koła Gospodyń Wiejskich serwujące potrawy regionalne. Rozpoczęło się ono o godzinie 15:00 występem Orkiestry Dętej OSP w Pakoszówce. Następnie wszystkich powitała Pani Anna Hałas Wójt Gminy Sanok. Kolejno na scenie zaprezentowali się: wyżej wspomniana Orkiestra i Klub Seniora w Mrzygłodzie. Gminę Zamość reprezentował zespół Ale Cantare, działający na co dzień pod kierunkiem Barbary Rabiegi, który skutecznie zachęcał do tańca i wspólnego śpiewania. Panie wystąpiły na scenie dwukrotnie, wykonując z przyjemnością piosenki z polskiego kanonu muzyki rozrywkowej, w tym: Nie bądź taki szybki Bill, Chłopiec z gitarą, Serduszko puka, Rudy rydz, Parasolki, Autostop, Kocha się raz, Kawiarenki, Kto ma tyle wdzięku, Miłość jak wino, Nie wrócą te lata, Najtrudniejszy pierwszy krok, Tak mało trzeba nam, Staruszek świat i Orkiestry dęte. Przepięknie zaprezentowała się solistka Sandra Bułczyńska z Jędruszkowiec przygotowując dwa programy: „Wspomnienie Anny German” i „Miłość zaklęta w piosence”. Młodziutka, bo zaledwie 15-letnia piosenkarka, wystąpi również podczas Dożynek Gminy Zamość w Łapiguzie. Energicznie i na ludowo na scenie pokazał się zespół muzyczno-obrzędowy Pakoszowianie. W rockowy klimat wprowadzili publiczność muzycy z zespołu Credo. Gwiazdą wieczoru był zespół VIDEO.
W trakcie wyjazdu gminna delegacja miała okazję odwiedzić także podkarpackie Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej i Znalezienia Krzyża Świętego w Kalwarii Pacławskiej – w przeddzień Wielkiego Odpustu Kalwaryjskiego oraz Zespół Parkowo-Pałacowy w Krasiczynie – jeden z najpiękniejszych pomników polskiego renesansu.

GOK

Skip to content