Ogólnopolski Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich

Prawie stuosobowa delegacja Kół Gospodyń Wiejskich i sołectw z terenu Gminy Zamość wzięła udział w Ogólnopolskim Zjeździe Kół Gospodyń Wiejskich i innych Organizacji Kobiecych z terenów wiejskich. W tym roku już po raz dziewiąty, w dniach 14-15 września, do Lichenia Starego zjechały się panie, aby zaprezentować swój lokalny folklor i wziąć udział w sobotnim Jarmarku Kulturowm, zaś w niedzielę od godzin porannych uczestniczyć we wspólnych modlitwach. Naszą gminę podczas przeglądu zespołów folklorystycznych reprezentował zespół „Roztoczanki” z Wólki Wieprzeckiej, pod kierunkiem Daniela Narolskiego, zdobywając wyróżnienie za swoją prezentację. W trakcie jarmarku odbywał się konkurs kulinarny, dla którego produktem podstawowym była dynia. Gospodynie prezentowały potrawy i ciasta z wykorzystaniem tego warzywa. Wszystkie potrawy przygotowane przez nasze aktywne panie zostały nagrodzone. Wiele emocji wzbudził i cieszył się wielkim zainteresowaniem konkursowy pokaz mody „W zgodzie z naturą”. Na scenie w ekologicznych strojach zaprezentowało się 11 pań, w tym 2 reprezentantki naszej gminy, z których członkini KGW Szopinek w ocenie jury zajęła miejsce II, a członkini KGW Chyża wyróżnienie. Organizatorem wyjazdu, we współpracy ze Stowarzyszeniem Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+, był Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem.

GOK KC