Dzień Babci i Dziadka z opłatkiem i kolędą w Siedliskach

W niedzielne popołudnie, 26.01.2020 r., w świetlicy w Siedliskach odbyło się kameralne spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka, połączone z opłatkiem i kolędą. Rozpoczęło się serdecznym powitaniem wszystkich przybyłych przez Sołtys Jolantę Niedźwiecką. Muzycznym akcentem spotkania były kolędy w świetnym wykonaniu młodej wokalistki Karoliny Pawłuszkiewicz, która jednocześnie akompaniowała sobie na gitarze.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński, radni Rady Gminy Zamość: Tadeusz Kostrubiec i Krzysztof Ostasz z Płoskiego, oraz Sylwester Dobromilski z Zawady, a także prezes Stowarzyszenia Kobiet 28+ Agata Piwko. Nie zawiodły dzieci, ich rodzice, babcie, dziadkowe, a także inni mieszkańcy Siedlisk. Życzenia od wnuków, ich uśmiech i otwarte serca, skruszyły najtwardszych dziadków. Laurki z życzeniami to prezenty od dzieci dla swoich dziadków. Do seniorów swoje życzenia skierowali także zaproszeni goście, życząc zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz wspaniałych wnuków. Z kolei Agata Piwko wraz z Elżbietą Hrabowską ze Stowarzyszenia Kobiet 28+ wręczyły wszystkim uczestnikom spotkania ręcznie wykonane pluszowe serduszka na patyczku. Sołtys Jolanta Niedźwiedzka i Krystyna Maros – Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Siedliskach również złożyły życzenia i zainicjowały wzajemne łamanie się opłatkiem. Potem rozpoczęło się kolędowanie z Karoliną Pawłuszkiewicz, która śpiewała i grała na gitarze akustycznej. Kolędy odśpiewali również Wójt z radnymi Rady Gminy Zamość. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Siedliskach przygotowały tradycyjny barszcz biały, domowe pierogi oraz wspaniałe ciasta. Wszystkim babciom i dziadkom z siedliskiej społeczności sołeckiej życzymy pogody ducha, zdrowia oraz mądrych i kochających wnuków. Spotkanie zorganizowano w ramach zadania „wspieranie i upowszechnianie idei samorządowej poprzez wdrażanie programu pobudzania aktywności obywatelskiej”. Organizatorami byli: Samorząd Gminy Zamość, w tym Sołtys i Rada Sołecka Siedlisk, Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28, a wsparcie organizacyjne zapewniło Koło Gospodyń Wiejskich w Siedliskach i Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość.

GOK: EO i JK