Fajne ferie w GOK-u

Podczas tegorocznych ferii zimowych Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość oferował w murach swojej siedziby w Wysokiem szeroki wachlarz zajęć i atrakcji, zwłaszcza dla najmłodszych. W przeciągu 2 styczniowych tygodni 2020 roku można było skorzystać z zajęć plastycznych, ruchowych, kulinarnych czy edukacyjnych. W GOK-u pojawili się również specjalni goście, m.in. Mikołaj, aktorzy Teatru „Blaszany Bębenek” oraz młodzi specjaliści od robotyki.

Pod hasłem „Bajkowo-filmowe ferie zimowe” animatorzy GOK-u wprowadzali uczestników zajęć m.in. w świat bajkowych bohaterów. Głównymi „gwiazdami” literatury dziecięcej byli Kubuś Puchatek oraz Kot w butach. Zważając na zaawansowany wiek Puchatka (niedługo będzie obchodził 95. urodziny), dzieci przygotowały dla misia przyjęcie urodzinowe. W ramach zajęć plastycznych każdy mógł wykonać urodzinową czapkę, papierowy tort oraz kolorowe girlandy. Natomiast w dniu urodzin najmłodsi przygotowali własnoręcznie sałatkę owocową. Ponieważ ciężko sobie wyobrazić urodziny bez balonów, animatorzy przeprowadzili warsztaty z kręcenia balonowych kwiatków.
Wśród innych efektownych „wyrobów” feryjnych zajęć artystycznych warto wymienić zegary z papierowych talerzy, malowanie zimowych pejzaży, balonowe stworki czy niezwykle efektowne „marzenie w słoiku”. W związku z przypadającymi w trakcie ferii Dniem Babci i Dniem Dziadka, nie mogło zabraknąć laurek przygotowanych specjalnie na tę okazję. Nieodłączną częścią codziennych spotkań były zajęcia ruchowe oraz taneczno-muzyczne. Liczne konkurencje i tańce przeplatane były z konkursami oraz grą w tenisa stołowego i piłkarzyki. Jedną z tradycji dotyczących ferii zimowych w GOK-u było też szkolenie z gry w szachy. Również w tym roku chętni mogli zgłębiać tajniki „królowej gier” pod okiem instruktora. Zwieńczeniem szkolenia był Otwarty Turniej w Szachy o Mistrzostwo Gminy Zamość, który odbył się 24 stycznia 2020 r. Pierwszymi gośćmi podczas ferii w GOK-u była drużyna robotyczna „Space Dreams” ze Szkoły Podstawowej w Lipsku. Uzdolniona młodzież wraz z trenerem, panią Martą Bil, zaprezentowała swojego robota zbudowanego z klocków Lego Mindstorms. Warto nadmienić, iż ekipa z Lipska zakwalifikowała się do eliminacji wojewódzkich turnieju robotycznego „First Lego League” w Kraśniku.
Na zakończenie ferii, 23 stycznia 2020 r., GOK zaprosił wszystkich chętnych na bal choinkowy. Gwiazdą spotkania był Teatr Objazdowy „Blaszany Bębenek” z Małopolski, który zaprezentował tego dnia dwa spektakle na terenie Gminy Zamość: w Skaraszowie można było obejrzeć inscenizację, pt.: „Renifer Niko ratuje zimę”, natomiast podczas balu choinkowego w GOK-u wystawiono wspomnianego wcześniej „Kota w butach”. Interaktywna forma spektakli wzbudziła ogromne zainteresowanie widowni, a głośny aplauz był najlepszym dowodem na klasę aktorów.
Oprócz spektaklu podczas balu odbyły się tańce i zabawy, a Święty Mikołaj, będący już ostatnim gościem ferii, obdarował każde dziecko upominkiem. W podziękowaniu oraz w nagrodę za systematyczne uczestnictwo w zajęciach, prowadzonych podczas ferii w GOK-u, animatorzy wręczyli dzieciom pamiątkowe dyplomy.

GOK: Małgorzata Wołoszyn
Foto: GOK

Skip to content