Kolarski Wyścig Przyjaźni

W dniach 11-14 sierpnia 2020 roku, na zamojskiej ziemi, odbywała się 64. edycja Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej Orlików. Organizatorem zawodów było Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Lublinie. Jeden z etapów tego wyścigu, jazda indywidualna na czas, w tym roku została przeprowadzona na terenie gminy Zamość. Zawodnicy ścigali się na dystansie 19 kilometrów, ze startem i metą przy Szkole Podstawowej w Żdanowie, jadąc przez Żdanów, Żdanówek, Lipsko z nawrotem w Lipsku Polesiu. Nagrody dla najlepszych specjalistów w jezdzie indywidualnej ufundował Samorząd Gminy Zamość. Kolejność na tym etapie była następująca: etap wygrał zamościanin Bartłomiej Proć w czasie 22:28,72 reprezentujący KS Pogoń Puławy, a kolejne miejsca wywalczyli: Adam Kuś – TC Chrobry Scott Głogów, Nikodem Grzenkiewicz – GKS Cartusia Kartuzy, Damian Bieniek – TC Chrobry Scott Głogów, Jakub Soszka – GKS Cartusia Kartuzy.
Podsumowanie pięcioetapowego wyścigu odbyło się po zakończeniu ostatniego etapu.W klasyfikacji generalnej zwyciężył Adam Kuś – TC Chrobry Scott Głogów, a kolejne miejsca zajęli: Nikodem Grzenkiewicz – GKS Cartusia Kartuzy, Mateusz Kostański – KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, Jakub Soszka – GKS Cartusia Kartuzy. W klasyfikacji drużynowej kolejność okazała się następująca: TC Chrobry Scott Głogów, KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, LUKS Trójka Piaseczno, KS Pogoń Puławy, GKS Cartusia Kartuzy, WMKS Olsztyn, KLTC Konin. Podczas uroczystego podsumowania, w imieniu Wójta Gminy Zamość, nagrody najlepszym zawodnikom wręczał Jarosław Kalbarczyk Dyrektor GOK GZ w Wysokiem. Więcej informacji o zawodach znajduje się na stronie internetowej organizatora www.lzs.lublin.pl.