Regionalna Izba Pamięci w Wysokiem wznawia działalność 

Od 8 maja 2020 r. można będzie ponownie zwiedzać Regionalną Izbę Pamięci w Wysokiem. Ten jedyny w Gminie Zamość obiekt, spełniający funkcję muzeum, zostaje po przerwie udostępniony w związku z wejściem w życie II etapu znoszenia obostrzeń epidemicznych w Polsce. 

W drewnianej “willi” w podzamojskim Wysokiem zgromadzono ponad 1200 starych przedmiotów, w większości pochodzących z gospodarstw domowych zamojskich wsi. Wystawą opiekuje się Koło Gospodyń Wiejskich w Wysokiem i społeczność sołecka Wysokiego. Jednak odwiedziny i zwiedzanie obiektu nadal będą obarczone koniecznością zachowania zasad bezpieczeństwa w kontekście profilaktyki zakażeń koronawirusem. Tym samym, podczas zwiedzania należy cały czas mieć zasłonięte usta i nos, przy jednoczesnym zachowaniu 2-metrowego dystansu od innych osób.
Zasoby Izby powiększyły się ostatnio o kilka nowych, ciekawych eksponatów, warto więc skorzystać i je zobaczyć. W maju i czerwcu Regionalna Izba Pamięci w Wysokiem otwarta jest w każdy piątek i sobotę w godz. 13:00 – 17:00. Można też wcześniej umówić wizytę telefonicznie z Opiekunem Izby – tel. 517 830 582. Serdecznie zapraszamy!

Podmiot prowadzący obiekt Izby: Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem – tel. (84)6166350.

Skip to content