Sierpniowe spotkania z kulturą w GOK-u

Sierpniowe spotkania z kulturą w GOK-u

Druga połowa wakacji była czasem nieco spokojniejszym także dla pracowników GOK-u, trwał bowiem sezon urlopowy. Nie oznacza to jednak, że pozostawiliśmy naszych podopiecznych i sympatyków bez ciekawej oferty kulturalnej. Jak zwykle nasze konto na Facebooku było pełne inspiracji artystycznych i sportowych wyzwań dla wszystkich zainteresowanych. W naszej ofercie znalazły się filmy podróżnicze, rękodzieło, fitness i rozmaite kreatywne projekty plastyczne.

Miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu codziennie od poniedziałku do piątku mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach aerobiku i Slavica Dance, które odbywały się na boisku „Orlik’ w Żdanowie. Uzupełnieniem tej oferty były liczne filmiki instruktażowe, które można znaleźć na naszym facebookowym profilu. Pokazaliśmy na nich jak ćwiczyć w domowym zaciszu, w najdogodniejszym dla siebie momencie i bez obaw o zdrowie. Piętnastominutowe sesje plenerowe z instruktorem prezentowały głównie ćwiczenia rozciągające przy relaksacyjnej muzyce.
Sceneria pełnego zieleni ogrodu nastrajała wyciszająco, będąc doskonałym uzupełnieniem dla spokojnej aktywności fizycznej. W nieco żywszym tempie, ale także wśród pięknych krajobrazów, ćwiczyliśmy w rozmaitych zakątkach Gminy. Nasza instruktor odwiedziła z kamerą między innymi stawy w Topornicy oraz las w Mokrem. Wszystkich tych, którzy jeszcze nie skorzystali z fitnessowej oferty, zachęcamy do rozpoczęcia przygody z ćwiczeniami. Już od października startują nowe zajęcia, a wkrótce opublikujemy szczegółowy plan zajęć na jesień.

Na sezon urlopowy przygotowaliśmy także nieco bardziej złożone prace rękodzielnicze. Duża ilość wolnego czasu pozwala mocniej zaangażować się w skomplikowaną sztukę tworzenia artystycznej biżuterii. Na naszych stronach odnaleźć można instrukcje wykonania kolii i kolczyków, stojaków na biżuterię, ozdobnych flakonów, butelek na nalewki oraz sztukę zdobienia drewna w stylu folki za pomocą sznurkowych aplikacji. Warto zaznaczyć, że wszystkie projekty biżuteryjne, które prezentujemy, są wykonane z koralików szklanych o wysokiej jakości, dlatego ich trwałość jest duża i prezentują się bardzo atrakcyjnie. Takie ozdoby z powodzeniem można nosić nawet w trakcie ważnych uroczystości jak np. śluby, wesela czy bale sylwestrowe. Jest to przy tym biżuteria niezwykle zdobna, ciężka, a zarazem bardzo kobieca.

Wśród inspiracji podróżniczych jak zwykle nie zabrakło klimatów śródziemnomorskich. Tutaj prym wiodła oczywiście piękna Wenecja, pokazana z perspektywy wieży katedralnej, najwyższego budynku Placu św. Marka. Południe to także Grecja z jej przepiękną Kefalonią, wyspą na Morzu Jońskim, która wita turystów turkusowym morzem i lazurowym niebem. Dla miłośników architektury nie zabrakło filmowej widokówki z Budapesztu, stolicy Węgier, gdzie nad pejzażem miejskim dominuje przepiękny neogotycki gmach parlamentu. Na koniec została nam jeszcze Szkocja i Kelvingrove, z ważnym dla wszystkich miłośników sztuki muzeum i galerią, które mieszczą się w przepięknej, neobarokowej siedzibie.

Na naszym facebookowym koncie znalazło się także mnóstwo kreatywnych propozycji dla najmłodszych. Tym razem sporo uwagi poświęciliśmy pracom przestrzennym. Z prostszych, papierowych form, na naszej stronie zagościły przedstawienia owadów- mrówki i opalizujący żuk.
Bliższy rzeźbie był projekt żyrafy. Tutaj na giętkiej konstrukcji z drutu przykleiliśmy plastelinę, a całość dokładnie owinęliśmy ozdobną bibułą z fakturą zwierzęcej sierści. Rzeźbiliśmy także w styropianie, a efektem tych prac była pokaźnych rozmiarów figurka Myszki Miki, która, poza pracą rzeźbiarską, wymagała jeszcze malowania farbami akrylowymi. Z jutowej maty, folii i kartonu stworzyliśmy maskotki w kształcie wydry i bobra. Naszej projekty na kartonie także miały elementy przestrzenne, łabędź uzyskał efekt falujących skrzydeł dzięki odpowiednio zgiętym paskom papieru, a latarnia morska została wyklejona z różnej grubości filcu, pianki i kartonu. Z ciekawszych propozycji warto jeszcze wspomnieć o blejtramie z muszlami. Tutaj farby akrylowe kładliśmy grubymi warstwami, tak aby uzyskać efekt błękitnych i turkusowych plam, a na całość naklejaliśmy pamiątki z nadmorskich wakacji, czyli rozmaite muszle, muszelki oraz rozgwiazdy. Nie są to oczywiście wszystkie nasze pomysły, jeszcze raz zachęcamy do odwiedzania naszej strony na Facebooku i zapoznania się z całością oferty, oraz żywą aktywność w komentarzach, która pomoże nam dostosować tworzenie treści do potrzeb wszystkich mieszkańców Gminy Zamość.

Pragniemy także poinformować, że już od października ruszamy z nową ofertą zajęciową, a GOK i świetlice będą ponownie udostępnione dla uczestników warsztatów, spotkań oraz imprez. Zapraszamy i do zobaczenia wkrótce.

Skip to content