„Sto lat” dla Babć i Dziadków w Skaraszowie

„Sto lat” dla Babć i Dziadków w Skaraszowie

Dnia 01.02.2020r. w Świetlicy Wiejskiej w Skaraszowie odbyła się po raz dwudziesty wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Inicjatorami święta byli: Samorząd Gminy Zamość, Sołectwo Skaraszów, Koło Gospodyń Wiejskich w Skaraszowie a także Nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Wólce Wieprzeckiej. Frekwencja jak co roku dopisała.
Dyrektor szkoły Jadwiga Gorzała wraz z sołtysem Sołectwa Skaraszów panią Haliną Sokolińską, przewodniczącą KGW w Skaraszowie panią Elżbietą Burcan oraz przewodniczącym Koła Chłopa w Skaraszowie panem Marianem Burconem, serdecznie powitali wszystkich gości ciepłymi słowami, a szczególnie przybyłych na uroczystość: wszystkie babcie i dziadków, społeczność szkolną – nauczycieli, uczniów i ich rodziców oraz zaproszonych gości – pana Wójta Gminy Zamość Ryszarda Gliwińskiego, Zastępcę Dyrektora Wydziału Społeczno – Administracyjnego Konrada Dziubę, Radnego Gminy Zamość Piotra Koczułapa oraz księdza proboszcza Parafii Św. Andrzeja Boboli Józefa Zwolaka. Następnie w imieniu przybyłych gości Wójt Gminy Zamość złożył życzenia wszystkim Seniorom. Po wspólnej modlitwie dyrektor Szkoły zaprosiła do obejrzenia programu artystycznego przygotowanego przez uczniów i nauczycieli szkoły.
W pięknie udekorowanej sali część artystyczną rozpoczęły najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III. Mali artyści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem, okazując w ten sposób wdzięczność wobec swoich kochanych dziadków za ich miłość, ciepło i opiekę.
Na zakończenie części artystycznej uczniowie klasy VI wcielili się w role bohaterów „Opowieści wigilijnej” Karola Dickens’a. Spektakl wywołał wielkie emocje i mnóstwo braw.
Po występach uczniów, panie z zespołu „Roztoczanki” z Wólki Wieprzeckiej oraz „Kalinki” z Klubu Seniora w Skaraszowie zaprezentowały kilka utworów muzycznych, podczas których dzieci indywidualnie składały życzenia swoim babciom i dziadkom oraz wręczały własnoręcznie wykonane przez siebie laurki, upominki i specjalnie na ten dzień przygotowane tulipany.
Kolejnym punktem uroczystości był poczęstunek i degustacja potraw przygotowanych przez panie z Koło Gospodyń Wiejskich w Skaraszowie i rodziców. Po gorącym posiłku czekała na Seniorów jeszcze jedna niespodzianka w postaci deseru. Był to smaczny, dwupiętrowy i pięknie ozdobiony tort. Nie zabrakło również głośno odśpiewanego „Sto lat”.
Międzypokoleniowe spotkanie było okazją do wspólnych rozmów, wzmocnienia więzi rodzinnych. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca.

Tekst: Małgorzata Kazanowska

Skip to content