Wystawa malarstwa Stefanii Wójcik

Już po raz drugi w Gminnym Ośrodku Kultury w Wysokiem można obejrzeć obrazy autorstwa Stefanii Wójcik, absolwentki UMCS w Lublinie i Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Jej obrazy odniosły wiele sukcesów, a autorka zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia. Swoje prace prezentowała wielokrotnie na wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Stefania Wójcik jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Plastyków. Oprócz działalności artystycznej angażuje się również w pracę pedagogiczną. Związana jest z Janowem Lubelskim. Organizowała wraz z tamtejszym Ośrodkiem Kultury warsztaty dla uczniów i nauczycieli, jak również prowadziła zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Pierwsza wystawa Pani Stefanii w GOK-u w Wysokiem, zatytułowana „Motywy kwiatowe i nie tylko…”, miała miejsce jesienią 2018 roku. Teraz powraca do Gminy Zamość w nowej, bogatszej odsłonie. Artystka tworzy nie tylko w technice olejnej, ale pracuje też akwarelami i pastelami. Mówiąc o swojej twórczości podkreśla wpływ, jaki sztuka może wywierać na człowieka: „Praca twórcza wyzwala we mnie radość i wzbogaca sens życia. Mobilizuje do nieustannych poszukiwań treści i formy, także tej abstrakcyjnej”.

Wśród dominujących motywów wymienić można przede wszystkim przyrodę – barwne kwiaty, łąki, pola i lasy. Pojawiają się również motywy religijne.

Już teraz serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac w Internecie, albo też „na żywo” w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość w Wysokiem. Wystawa dostępna od 9 lipca 2020r., od poniedziałku do piątku, w godz. 9:00 – 14:00. Wstęp wolny.

GOK: EO

Skip to content