Dotarły nagrody dla 4 zespołów

Dotarły nagrody dla 4 zespołów

Bezpośrednio przed Świętami Bożego Narodzenia dojechały nagrody zdobyte przez 4 zespoły z Gminy Zamość w XXI Wojewódzkim Jesiennym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów – Lublin 2020, w tym roku organizowanym on-line m.in. przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Nagrody to m.in. okazały warnik, praktyczne termosy stołowe oraz piękne komplety filiżanek z porcelany.

O sukcesie gminnych zespołów w tegorocznym przeglądzie on-line pisaliśmy już wcześniej zarówno na stronie internetowej Gminy Zamość, jak i w Biuletynie, w artykule „Nagrody i wyróżnienia dla 4 zespołów gminnych”. Przez cały listopad jurorzy oglądali nadesłane filmiki z występami i debatowali nad werdyktem, który ogłoszono 1 grudnia 2020 r. W rywalizacji on-line wzięło udział aż 8 naszych podmiotów śpiewaczych, z czego dokładnie połowa otrzymała nagrody. Największy sukces odnotował Chór „Sitanianie”, prowadzony przez Irenę Dużyńską i Tadeusza Flora, zdobywając jedną z trzech nagród głównych. Wyróżnienia trafiły do „Białowolanek”, „Echa Lipska” i „Wesołych Gospoś”. Każdy z tych zespołów dostał nagrody rzeczowe, które dotarły do Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość bezpośrednio przed Świętami Bożego Narodzenia. „Sitanianie” otrzymali okazały warnik 10-litrowy i komplet porcelanowych filiżanek. Pozostałe zespoły również dostały zdobione komplety filiżanek, a do tego stołowe termosy z pompką, 1,9-litrowe, na kawę lub herbatę. Osobne komplety podwójnych filiżanek otrzymali także instruktorzy i kierownicy nagrodzonych zespołów. Nagrody zostaną niezwłocznie przekazane przez GOK naszym artystom.
Spośród aż 56 uczestników przeglądu, którzy rywalizowali w 7 kategoriach, nagrodzono i wyróżniono 24 wykonawców, w tym 4 wspomniane zespoły z Gminy Zamość. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Na zdjęciu prezentujemy wszystkie nagrody zdobyte przez 4 nasze formacje.

GOK: EO i JK

Skip to content