Gryf świętował 10-lecie!

Gryf świętował 10-lecie!

To było ważne i piękne wydarzenie w historii Gminy Zamość oraz STS Gryf. W niedzielne popołudnie (4 lipca), w ramach obchodów 10-lecia klubu, uroczyście otwarty został Stadion Gminny w Zawadzie.
Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonali samorządowcy oraz działacze sportowi: Wójt Gminy Zamość – Ryszard Gliwiński, Przewodniczący rady Gminy Zamość – Piotr Koczułap, radni Gminy Zamość – Piotr Dołba i Sylwester Dobromilski, Prezes STS Gryf Gmina Zamość – Tomasz Bondyra oraz Prezes ZOZPN Stanisław Pryciuk.
Wśród licznie przybyłych gości znaleźli się również Starosta Zamojski – Stanisław Grześko, Radny Powiatu Zamojskiego Konrad Dziuba oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – Jarosław Kalbarczyk.
– Przed dziesięcioma laty próbowaliśmy znaleźć pomysł na funkcjonowanie klubów piłkarskich w gminie Zamość. Pierwsza idea dotyczyła szkolenia młodzieży, ale z czasem stało się oczywiste, że nie możemy się zatrzymać, więc naturalną koleją rzeczy stała się piłka seniorska. Dzisiaj widać, że to się sprawdziło, w czym ogromna zasługa wielu osób, które wspierają klub jako działacze, samorządowcy i sponsorzy – podkreślił Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński. – Dzięki wizji oraz wspólnym staraniom wielu osób mamy nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt, który przez lata będzie służył wszystkim mieszkańcom naszej gminy.

Z pewnością uroczystość zapamiętają na długo piłkarskie skrzaty, które na głównej scenie zostały uhonorowane za rywalizację w Turnieju im. Jana Wojtaszka. Puchary, pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Rozvitę trafiły do drużyn: Jedynka Krasnystaw, Start Gmina Frampol, AP Arena Krasnobród i STS Gryf Gmina Zamość.
Kolejnym punktem uroczystości było przyznanie wyróżnień, podziękowań oraz odznaczeń tym wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju STS Gryf Gmina Zamość:
Samorządowcy uhonorowani przez STS Gryf Gmina Zamość: Ryszard Gliwiński, Piotr Koczułap, Sylwester Dobromilski, Konrad Dziuba, Stanisław Pryciuk, Anna Kowalczyk (Dyrektor SP w Żdanowie), Ewa Szykuła (Dyrektor SP w Zawadzie), Krzysztof Czerwieniec (GOK).
Zawodnicy, trenerzy i działacze uhonorowani przez STS Gryf Gmina Zamość: Roman Blonka, Rafał Burak, Tomasz Goździuk, Paweł Szajewski, Mariusz Sokołowski, Dariusz Sowiński, Dawid Dobromilski, Patryk Gromek, Patryk Kierepka, Sebastian Magryta, Kacper Tomaszewski.
Pamiątkowe podziękowania trafiły również do firm wspierających klub: Rozvita, szef Bud, Fabryka Równego Trawnika, Tauro Burger, Mirkol, Thomas Studio Graficzne, Zamojskie Zakłady Zbożowe, SD Projekt, Derkom, M3 Sport, AI Online, Privland.
Ważnym punktem uroczystości było przyznanie odznaczeń oraz podziękowań przez władze samorządowe oraz piłkarskie. Srebrne Odznaki LZPN z okazji 10-lecia STS Gryf Gmina Zamość oraz podziękowania od Gminy Zamość otrzymali: Tomasz Bondyra, Michał Adamczuk, Bartłomiej Przyczyna, Michał Burcon, Mariusz Sokołowski, Tomasz Goździuk, Roman Blonka, Paweł Szajewski i Rafał Burak.
– Z ogromną satysfakcją w lubelskim i zamojskim związku piłki nożnej śledzimy rozwój Gryfa. Nie boję się nawet powiedzieć, że możemy stawiać ten klub jako wzór pracy z młodzieżą. Widać, że atmosfera, która się wytworzyła wokół Gryfa, daje pozytywny impuls – zauważył Prezes ZOZPN Stanisław Pryciuk. – Godna podkreślenia jest także postawa samorządu Gminy Zamość na czele z Panem wójtem Ryszardem Gliwińskim oraz radnymi. Serdecznie gratuluję pięknego obiektu w Zawadzie i dziesięciolecie klubu!
Gdy zakończyła się część oficjalna, sceną zawładnął zespół Czerwone Korale z Zawady. Wiązanka przebojów popłynęła z mikrofonów z taką energią, że niejednemu z dostojnych gości „chodziła nóżka”. W tym samym czasie, gdy mieszkańcy oklaskiwali sceniczne popisy, na murawie trwała rozgrzewka piłkarzy. Kilka minut później trójka sędziowska w składzie: Andrzej Swacha, Karolina Rusztyn i Andrzej Góra dała sygnał do gry i rozpoczął się mecz Echo Zawada – Gryf Gmina Zamość. Na murawie widzieliśmy kawał pięknej historii piłki nożnej. Między słupkami szalał wiecznie młody Robert Kulik, w środku pola kółeczka kręcili Łukasz Kierepka i Tomasz Goździuk, a skrzydłami z ponaddźwiękową prędkością mknęli na przemian, a to Przemek Gałka, a to Mirosław Garbaty, a to znowu niezmordowany Roman Blonka. Nic dziwnego, że w starciu takich gladiatorów paść musiał remis. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:5 i symbolicznego zwycięzcę wyłonić musiały dopiero rzuty karne.
Po ostatnim gwizdku na murawie pojawiła się młodzież Gryfa, która z radością na twarzy i z piłką u nogi dokazywała do woli! Oczywiście organizatorzy zadbali również, aby oprócz uczty dla ducha znalazło się i coś dla ciała. Stąd też najmłodsi mogli skorzystać z dmuchanych zamków i zjeżdżalni oraz uraczyć podniebienie przepysznymi frykasami.
Kończąc relację, warto też przypomnieć, że w czasie obchodów 10-lecia Gryf włączył się w akcję charytatywną „Pomóżmy Ani w walce z glejakiem”.
– To była bardzo pracowita, czasami trudna, ale na pewno piękna dekada istnienia STS Gryf Gmina Zamość. Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju klubu. Nie byłoby nas dzisiaj w tym miejscu, w którym jesteśmy, gdyby nie nasz prawdziwy przyjaciel, czyli samorząd Gminy Zamość. Dziękuję partnerom, sponsorom, działaczom, trenerom, zawodnikom i sympatykom klubu. Szczególne ukłony należą się rodzicom naszych młodych graczy. Zawsze możemy na nich liczyć, chętnie biorą udział w życiu klubu i stanowią dla nas prawdziwą podporę. Dzisiejsze wydarzenie to sukces nas wszystkich – podsumował uroczystości Prezes STS Gryf Gmina Zamość – Tomasz Bondyra.

Skip to content