Jesienne spacery historyczne po Zamościu

„Pomniki, rzeźby, herby i tablice – pamiątki minionych czasów”

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość zaprasza grupy zorganizowane na spacery z przewodnikiem po Starym Mieście w Zamościu.

Spacery odbędą się we wrześniowe i październikowe soboty i niedziele (od 18.09.2021 r. do 31.10.2021 r.) w następujących godzinach:

• Spacer poranny – godzina rozpoczęcia 9:00 – TERMIN I
• Spacer popołudniowy – godzina rozpoczęcia 14:00 – TERMIN II

Istnieje możliwość ustalenia innego terminu realizacji spaceru (także w dni robocze), po uzyskaniu zgody organizatora.

Spacer może być realizowany w dwóch wariantach czasowych, w zależności od dokonanego przez uczestników wyboru:
1) Wariant I: Czas trwania spaceru – ok. 2,5 h (ok. 2 km). Miejsce spotkania i zakończenia spaceru: Rynek Solny – obok rzeźby Krasnala Batiarygi.
2. Wariant II: Czas trwania spaceru – ok. 4 h (ok. 4 km z przejściem na Rotundę Zamojską), Miejsce spotkania i zakończenia spaceru: Galeria Rzeźby Mariana Koniecznego, ul. Waleriana Łukasińskiego 2b (w pobliżu parkingu przy ul. Peowiaków)

Uczestnicy we własnym zakresie uiszczają ubezpieczenie NNW.

Oferta skierowana jest w szczególności do sołectw Gminy Zamość, organizacji pozarządowych oraz placówek oświatowych działających na terenie Gminy Zamość. Bardzo prosimy zgłaszać zorganizowane grupy (osobiście lub mailowo) do biura administracji Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość, ul. Peowiaków 92, 22-400 Zamość, pokój 26, e-mail: m.misztal@gminazamosc.pl – w terminie co najmniej 7 dni przed planowaną datą spaceru. Liczba zgłoszeń jest ograniczona. Stosowny druk zgłoszenia jest do pobrania na www.gminazamosc.pl lub w w/w biurze administracji GOK-u. O udziale w spacerze w wybranym terminie decyduje kolejność zgłoszeń oraz uzyskanie potwierdzenia organizatora. Więcej informacji pod nr tel. (84) 627 00 83.

Organizator zapewnia obsługę przewodnika. Sugerowana ilość osób w grupie wynosi do 20 osób. Uczestnicy spacerów mają obowiązek przestrzegania aktualnych obostrzeń związanych z pandemią Covid-19. Spacery odbędą się bez względu na panujące warunki atmosferyczne.

Serdecznie zapraszamy.

Karta zgłoszeniowa