Kobiety świętują i pomagają

Kobiety świętują i pomagają

Jeszcze do końca tego tygodnia tj. 14 marca br. trwa akcja „Idź i Pomóż”, w ramach „Dobroczynnego Marszu Kobiet – świętujemy, dbamy, pomagamy”, której głównym celem jest wsparcie dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy „Krok dalej” w Białobrzegach. Inicjatorkami takiej formy świętowania były uczestniczki zajęć rekreacyjnych i spacerów z kijkami nordic walking z terenu gminy Zamość. W wydarzeniu głównym, które odbyło się 7 marca br., wzięło udział ponad 50 uczestników, których zadaniem było przejście z kijkami nordic walking indywidualnie lub w grupach rodzinnych około 4 km. Start i meta dla uczestników tego wydarzenia znajdowała się przy świetlicy wiejskiej sołectwa Skaraszów. Uczestników akcji powitali: dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość Jarosław Kalbarczyk, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy Magdalena Poliwczak oraz jedna z inicjatorek wydarzenia Agnieszka Tor. Wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z poczęstunku i gorącej herbaty oraz zostali obdarowani gminnymi materiałami promocyjnymi. W tym dniu w Skaraszowie obecni byli także podopieczni z ŚDS prezentujący swoje maskotki wykonane w czasie warsztatów, którzy do skarbonki uzbierali kwotę 724,96 złotych. Dziękujemy uczestnikom za ofiarność.
Organizację wydarzenia głównego wsparli: Samorząd Gminy Zamość, Koło Chłopa w Skaraszowie, Sołectwo Skaraszów, a także UKS Azymut Siedliska. Do dnia 8 marca wirtualnie akcję wspomogli: KGW i zespół Ale Cantare z Płoskiego oraz zawodnicy UKS Azymut Siedliska.
Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie wydarzenia, utworzonej na Facebooku Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość „Zamojski GOK Wysokie” głównego organizatora wydarzenia. Akcję można wesprzeć poprzez wpłatę dobrowolnej kwoty na konto podmiotu głównego, tj. Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu, które prowadzi wspomniany Dom „Krok dalej” w podzamojskich Białobrzegach – konto w BNP Paribas SA O/Zamość: 59203 0004 5111 0000 0008 69230, z dopiskiem w tytule przelewu: na dowóz uczestników ŚDS w Białobrzegach.

GOK KC

Skip to content