Mikołaj w CKD i w GOK-u

Mikołaj w CKD i w GOK-u

W piątek, 3 grudnia 2021 r., na kilka dni przed Mikołajkami przy Regionalnej Izbie Pamięci w Wysokiem podobno widziano świętego Mikołaja. Trwały tam przygotowania do jego prawdopodobnych odwiedzin. I faktycznie, do spotkania Mikołaja z dziećmi doszło dzień później w stodole nowego Centrum Kultury Dawnej przy Regionalnej Izbie Pamięci w Wysokiem.

W dniu 4 grudnia 2021 r., zgodnie z pogłoskami, o godz. 14:00 święty Mikołaj pojawił się w Centrum Kultury Dawnej. Dzieci powitały go wierszykami, a on w zamian częstował je cukierkami. Po wspólnych zdjęciach Mikołaj wyruszył w dalszą drogę, ale obiecał, że za rok znowu tu przybędzie. Tymczasem nie minęło 3 dni, a pojawił się w innym miejscu wsi.

W dniu 6 grudnia 2021 r. podczas zajęć świetlicowo-kreatywnych w Gminnym Ośrodku Kultury w Wysokiem dzieci malowały świąteczne choinki. Właśnie podczas tych zajęć plastycznych w GOK-u pojawił się św. Mikołaj, co wywołało u dzieci dużo spontanicznej radości. Wszyscy otrzymali słodycze i drobne upominki. Po wspólnym zdjęciu dzieci pożegnały Świętego i zaprosiły go za rok.

GOK: EO

Skip to content