„Modlitwa i pieśń” z chórem „Sitanianie”

Gminny Chór „Sitanianie” wziął udział w oprawie Mszy św. w intencji Ojczyzny, a następnie wystąpił z koncertem patriotycznym w kościele parafialnym w Sitańcu. Tym samym Msza okolicznościowa stała się jednocześnie wyjątkowym wydarzeniem kulturalnym, skierowanym do mieszkańców parafii Sitaniec, Gminy Zamość i gości. Całość zorganizowano pod hasłem „Modlitwa i pieśń”, aby uczcić 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

W dniu Narodowego Święta Niepodległości, 11 listopada 2021 r., w kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła w Sitańcu została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Eucharystię koncelebrowali księża wikariusze: ks. Jan Radziszewski i ks. Marek Kędzia. Jej oprawę zapewnił Chór „Sitanianie”, funkcjonujący pod skrzydłami Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość. Tuż po Mszy św. chórzyści pod dyrekcją Ireny Dużyńskiej i przy akompaniamencie Tadeusza Flora zaprezentowali koncertowy program patriotyczny pod hasłem „Modlitwa i Pieśń”. W rolę konferansjera między utworami wcielił się Henryk Łukaszczuk, Radny Rady Gminy Zamość, który przedstawił zarys polskiej drogi do niepodległości, a także przedstawił okolicznościowy wiersz własnego autorstwa. Umiejętny dobór repertuaru oraz znakomite wykonanie artystyczne w połączeniu z mistyczną atmosferą kościoła i odprawioną Mszą świętą zaoferowały zebranym niepowtarzalne wrażenia i emocje.
Chór „Sitanianie” regularnie współpracuje z parafią pw. św. Bartłomieja Apostoła w Sitańcu, a polskie pieśni patriotyczne są bodajże najlepszą wizytówką formacji, ujmując publiczność wysokim poziomem artystycznym i nierzadko wywołując łzy wzruszenia.

GOK: A.Siołek, J.Kalbarczyk