Policjant w GOK-u

Policjant w GOK-u

Zachowanie bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły było tematem przewodnim spotkania, które miało miejsce w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość w Wysokiem. W pogadance z Policjantem uczestniczyła grupa uczniów z pobliskiej szkoły, która przybyła pod opieką nauczycieli. Spotkanie z funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji w Zamościu odbyło się w czwartek, 21.10.2021 r.

Na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość w Wysokiem profilaktyk z zamojskiej komendy policji, starszy aspirant Dariusz Kuropatnicki, spotkał się z uczniami z wysockiej szkoły. Głównym tematem spotkania w siedzibie GOK-u były zasady bezpieczeństwa w szkole, na drodze i w jej pobliżu. Policjant w bardzo przystępny sposób przybliżał dzieciom różne aspekty bezpieczeństwa, np. że na ulicy konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności, a przez jezdnię można przechodzić jedynie w miejscach do tego wyznaczonych. Przypomniał zasady bezpiecznej zabawy oraz zasygnalizował zagrożenia i konsekwencje grożące dzieciom bawiącym się w pobliżu drogi. Pan Dariusz uświadomił najmłodszym, jak ważną rolę dla ich bezpieczeństwa odgrywają odblaski, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Zachęcał do tego, aby nosić odblaski podczas codziennej drogi do i ze szkoły.

Policjant poruszał również temat dotyczący bezpieczeństwa w kontaktach z obcymi za pośrednictwem internetu, szczególnie z wykorzystaniem współczesnych telefonów komórkowych. Dzieci z zainteresowaniem słuchały policjanta i zadawały sporo pytań. Na zakończenie dzieciaki otrzymały gminne gadżety promocyjne w postaci odblaskowych opasek samozaciskowych. Obiecały też Policjantowi, że zawieszą je na plecakach, aby być widocznym i bezpiecznym na drodze.

GOK: EO

Skip to content