Super bilans po turnieju w Chełmie

Super bilans po turnieju w Chełmie

27 lutego 2021 r. w hali chełmskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt z roczników 2009 i młodszych. Do zmagań piłkarskich przystąpiły 4 drużyny, w tym dziewczęta z Uczniowskiego Klubu Piłkarskiego Suchowiczteam Wólka Panieńska /Gmina Zamość/ – piłkarki nie przegrały żadnego meczu, wygrały 5 i odnotowały 1 remis, a Wiktoria Poździk strzeliła aż 15 goli. To wspaniały wynik całej drużyny.

W turnieju w Chełmie wzięły udział 4 następujące drużyny: Niedźwiadek Chełm, Perełki Lublin, Piątka Biała Podlaska, UKP Suchowiczteam Wólka Panieńska. W sumie w zawodach uczestniczyło ponad 50 zawodniczek. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym z rewanżami. Młode piłkarki UKP trenera Tomasza Poździka odnotowały świetny wynik i bardzo dobry bilans: wygrały aż 5 razy i tylko raz zremisowały. Regulamin turnieju nie przewidywał prowadzenia klasyfikacji turniejowej więc nie wyłoniono oficjalnego zwycięzcy, co jednak nie zablokowało emocji, radości i ekspresyjnej możliwości spełniania piłkarskich pasji. Zawodniczki klubu z Wólki Panieńskiej zanotowały następujące rezultaty: z Niedźwiadkiem Chełm 9:2 i 6:1, z Piątką Biała Podlaska 3:2 i 4:2, z Perełkami Lublin 7:2 i 2:2.

Najwięcej bramek zdobyła Wiktoria Poździk – 15. Udany debiut zanotowała jedna z najmłodszych zawodniczek w zamojskim zespole, Jagoda Mroczek /rocznik 2011/, zdobywając nawet 1 z bramek.

Skład turniejowy UKP Suchowiczteam: Marlena Sołtys, Oliwia Bzówka, Wiktoria Poździk, Aleksandra Momot, Anna Wołoch, Natalia Tymura, Alicja Krępińska, Maja Koza (to mieszkanki Gminy Zamość) oraz Ada Kliszcz, Jagoda Mroczek, Nicole Serafin, Gabriela Bubiłek.

Skip to content