Wiosna w IV lidze

W dniach 13-14 marca br. rozpoczęły się rozgrywki rundy wiosennej sezonu 2020/2021, IV ligi lubelskiej, w której naszą Gminę reprezentuje STS Gryf Gmina Zamość. Pierwsze trzy mecze, które rozegrają kluby to dokończenie rundy zasadniczej, w której drużyny IV ligi podzielone na dwie grupy po 12 zespołów miały do rozegrania 22 mecze. Po zakończeniu tej rundy w zależności od zajętych miejsc w grupach, przystąpią one do dalszej części rozgrywek podzielone na grupy mistrzowską ( miejsca I-VI w rundzie zasadniczej) i grupę spadkową (miejsca VII – XII). Na zakończenie rozgrywek jesiennych nasz beniaminek w lidze zajmował miejsce VIII, tracąc niewiele punktów do miejsca dającego awans do grupy mistrzowskiej.
Na pewno do awansu drużynę Gryfu przybliża wygrana z Gromem Różaniec w meczu, który odbył się w dniu 14 marca na sztucznym boisku w Zamościu. Ten mecz, pod wodzą nowego trenera Sebastiana Luterka, STS Gryf wygrał 2:1 po bramkach K. Woźniaka i K. Tomaszewskiego. Ze względu na sytuację epidemiczną zawody w dalszym ciągu odbywają się bez udziału kibiców, dlatego możemy tylko czekać na wyniki kolejnych meczów, które STS Gryf rozegra w dniu 20 marca z Unią Hrubieszów i 28 marca na stadionie w Lubyczy Królewskiej z Ładą Biłgoraj. Powodzenia!
Od rundy wiosennej kadra pierwszego zespołu i sztab szkoleniowy przedstawia się następująco: bramkarze: Patryk Dobromilski, Kamil Tomczyszyn, Daniel Galan, Adrian Szopa; obrońcy: Rafał Burak, Adrian Cymerman, Dawid Dobromilski, Łukasz Fidler, Damian Galan, Sebastian Magryta, Krystian Wołoch, Wojciech Żukowski; pomocnicy: Damian Baran, Przemysław Dębicki, Maciej Duda, Patryk Gromek, Patryk Kierepka, Bartosz Klimowski, Kamil Krawiec, Maciej Markowski, Bartłomiej Panas, Kacper Tomaszewski, Kamil Woźniak; napastnicy: Damian Dębicki, Damian Dołba, Przemysław Gałka, Adrian Wołoch, Adrian Kaczmarczyk; sztab szkoleniowy: Sebastian Luterek – trener, Damian Koszel – trener asystent, Mariusz Barda – trener asystent, Włodzimierz Kwiatkowski – trener bramkarzy.
Terminy i miejsca kolejnych meczów Gryfa będą znane po zakończeniu rundy zasadniczej i miejmy nadzieję, że jako kibice będziemy mogli kibicować naszym piłkarzom.

Na podstawie przesłanych informacji GOK KC

Skip to content