Wyśpiewały podium w Starym Zamościu

Wyśpiewały podium w Starym Zamościu

Aż 5 zespołów śpiewaczych reprezentowało Gminę Zamość na IX Międzygminnym Przeglądzie Ludowym w Starym Zamościu, zdobywając I miejsce („Ale Cantare”) i III miejsce („Wesołe Gosposie”. Łącznie w kategorii „śpiew” rywalizowało 12 formacji wokalnych z 5 okolicznych gmin.

Wydarzenie odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Zamościu dnia 24 października 2021 r. Przegląd miał formę konkursu w kilku kategoriach. Do kategorii „śpiew” zgłosiło się łącznie 12 zespołów z Gminy Zamość, Gminy Łopiennik Górny, Gminy Nielisz, Gminy Stary Zamość i Gminy Radecznica. Nasza gminna „piątka” to „Ale Cantare” z Płoskiego, „Wesołe Gosposie” z Sitańca Kolonii, „Echo Lipska” z Lipska, „Kalinka” z Sołectwa Skaraszów i „Roztoczanki” z Wólki Wieprzeckiej. Wszystkie funkcjonują pod skrzydłami Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość. Każdy wykonawca zaprezentował w konkursie 2 utwory, jeden o tematyce ludowej, drugi o tematyce biesiadnej. Występy poszczególnych formacji oceniała komisja konkursowa w składzie: Katarzyna Figura z Zamojskiego Domu Kultury, Joanna Patron – właścicielka galerii sztuki w Zamościu, Zdzisława Cyc – właścicielka firmy „Dreams” i Dominika Witkowska – prezes Lubelskiej Grupy Działania „Ziemia Zamojska”. W wyniku obrad jurorów I miejsce przyznano żeńskiemu zespołowi „Ale Cantare” (Gmina Zamość), II miejsce zajął zespół „Andrzejkowe Nutki” (Gmina Radecznica), natomiast III miejsce przypadło zespołowi „Wesołe Gosposie” (Gmina Zamość”).
W trakcie przeglądu ludowego odbyły się również konkursy kulinarny i rękodzieła. Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu.

GOK: AS i JK

Skip to content