„Echo Lipska” wystąpiło na uroczystościach wprowadzenia relikwii św. Faustyny w Zarzeczu

„Echo Lipska” wystąpiło na uroczystościach wprowadzenia relikwii św. Faustyny w Zarzeczu

24 kwietnia 2022 r., w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, w kościele filialnym pw. Miłosierdzia Bożego w Zarzeczu odbyły się uroczystości odpustowe połączone z wprowadzeniem relikwii św. siostry Faustyny.
Zespół „Echo Lipska” przygotował i wystąpił z koncertem przed mszą świętą i na jej rozpoczęcie, wykonując pieśni odnoszące się do Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny. Uroczystemu wprowadzeniu relikwii do kościoła oraz Eucharystii przewodniczył ksiądz kanonik dr Michał Maciołek, kanclerz Kurii Diecezjalnej. Mszę świętą koncelebrowali: ksiądz kanonik Józef Bendarski proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Lipsku, ksiądz Sławomir Zawada wikariusz parafii Lipsko oraz ksiądz kanonik dr Czesław Galek.
Relikwie św. Faustyny przekazuje Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, które jest także kustoszem grobu i relikwii świętej siostry Faustyny Kowalskiej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Te znajdujące się w kościele w Zarzeczu to relikwie I stopnia – z kości św. siostry Faustyny. Są przekazywane do kościołów, kaplic pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego, Jezusa Miłosiernego i św. siostry Faustyny.

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem

Skip to content