Letni teatrzyk i spółka w Pniówku

Letni teatrzyk i spółka w Pniówku

Spektakl teatralny „Asterix ratuje Obeliksa” był gwoździem programu pikniku kulturalno-rekreacyjnego, zorganizowanego w pierwszy wtorek sierpnia (2.08.2022) przez Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość. Wydarzenie odbyło się we wtorek, 2 sierpnia 2022 r., przy szkole w Pniówku. Przedstawienie interaktywne wystawił objazdowy Teatr „Blaszany Bębenek” z Małopolski, a atrakcje towarzyszące zapewnili m.in. pracownicy GOK-u i Biblioteki Publicznej Gminy Zamość, a także kadra trenerska i zawodnicy UKS Azymut oraz druhowie strażacy z OSP Pniówek. Mała forma plenerowa w Pniówku zgromadziła ponad 130 dzieci wraz z rodzinami.

Wystarczył mały podest sceniczny, 2 namioty z kilkoma stoiskami i kilkanaście ławeczek, aby mała forma plenerowego pikniku spełniła swoje zadanie, zadowalając uczestników, zwłaszcza tych w wieku wczesnoszkolnym. To dla nich głównie przy wsparciu Sołectwa i Samorządu, w tym Gminnego Zakładu Obsługi Komunalnej Gminy Zamość, przygotowano wydarzenie pod nazwą „Letni Teatrzyk i Spółka”. Szkoła Podstawowa w Pniówku na potrzeby pikniku udostępniła zacienione tereny zielone oraz szkolną infrastrukturę sanitarną, a także użyczyła prądu. Frekwencja nieco zaskoczyła organizatorów, bo na widowni zabrakło miejsc, ale wtedy bardzo szybko pracownicy szkoły udostępnili dodatkowe krzesełka.
Na początku odbyła się krótka pogadanka z Policjantem na temat bezpieczeństwa i odpowiednich zachowań dzieci w sytuacjach niebezpiecznych. W tej roli świetnie sprawdził się starszy aspirant Dariusz Kuropatnicki. Potem dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość zapowiedział gości specjalnych i gwóźdź programu, czyli spektakl, pt. „Asterix ratuje Obeliksa” w wykonaniu objazdowego Teatru Profilaktyczno-Edukacyjnego „Blaszany Bębenek”, który zawitał do Pniówka aż z Małopolski. Spektakl trwał niecałą godzinę, a przedstawienie było interaktywne, no i oczywiście skończyło się pomyślnie. Potem dziatwa rozbiegła się po placu, aby skorzystać z pozostałych atrakcji, przygotowanych przez animatorów i pracowników Gminnego Ośrodka Kultury, Biblioteki Publicznej, trenerów i zawodników klubu UKS Azymut Siedliska. W tym czasie dorosła część uczestników mogła skorzystać z oferty stoiska z kosmetykami oraz stoiska prozdrowotnego, na którym można było zbadać sobie poziom minerałów i witamin w organizmie, diagnozując ogólny stan zdrowotny ciała. Po godzinie zabaw odbył się finał imprezy w postaci wręczenia nagród dla najlepszych uczestników biegów na orientację, zorganizowanych w specjalnym labiryncie, ustawionym przez obsługę UKS Azymut, a ostatnim punktem pikniku była zabawa fantowa, do której wcześniej zapisało się ponad 120 dzieci. Szczęśliwcy otrzymali zestawy upominków, w tym foto-albumy związane z walorami turystycznymi Gminy Zamość i Roztocza. Podczas tej zabawy okazało się, że wśród uczestników pikniku były osoby i rodziny nie tylko z Pniówka i okolicznych sołectw, ale też np. z Józefowa, Świdnika czy Lublina.

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem

Skip to content