Cantarki i ShowMeni rozruszali Sąsiadkę 9.07.2023

Cantarki i ShowMeni rozruszali Sąsiadkę 9.07.2023

Dwa najpopularniejsze gminne zespoły wokalne, „Ale Cantare” i „ShowMen Szopinek”, wystąpiły gościnnie we wsi Sąsiadka w Gminie Sułów na „VI Pikniku Archeologicznym” (9.07.2023 r.). Pomimo upału obie rozśpiewane formacje z Gminy Zamość swoimi popisami wokalnymi i doborem znanych piosenek rozruszały zebraną w Sąsiadce publiczność, która swoje zadowolenie okazała szczerymi brawami.

Pierwsze na scenie pojawiły się śpiewające dziewczyny z „Ale Cantare”. Żeńska grupa wokalna z Płoskiego w Gminie Zamość wystąpiła z rozrywkowym repertuarem znanych przebojów. Podczas występu zespołu, specjalizującego się w śpiewie zbiorowym na głosy, pojawiły się tym razem nowe elementy w postaci partii solowych – swoje solówki pięknie wykonały m.in. Anna Chabros i Kinga Popytak. Wyzwanie podjął też jeden z ShowMenów, który zaśpiewał razem z dziewczynami jeden ze znanych przebojów. Pod sceną zaroiło się od tańczących osób. Na koniec Cantarki zaprosiły na scenę cały męski zespół z Szopinka do odśpiewania wspólnie ostatniej piosenki. Grupa „ShowMen Szopinek” została już na scenie rozpoczynając własny występ. Żywiołowość wykonań i motywujące zakrzyki lidera grupy, Piotra Najdy, ruszyły publiczność do tego stopnia, że ogromna pusta przestrzeń pod sceną zapełniła się tancerzami. Były tańce klasyczne w parach, wygibańce, kółeczka, obroty, a kto nie mógł tupał nóżką w rytm muzyki. Panowie ShowMeni pamiętali o koleżankach z Gminy i na swój ostatni utwór zaprosili na scenę zespół „Ale Cantare” do wspólnego popisu, nie tylko wokalnego, ale i …tanecznego. Oj działo się! Sąsiadka została skutecznie rozruszana.

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość w Wysokiem: Małgorzata Sokołowska, red. JK

Zespoły „Ale Cantare” i „ShowMen Szopinek” funkcjonują w ramach działalności Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem.

Skip to content