Nasi wystąpią w Zwierzyńcu – zaproszenie 9.07.2023

Nasi wystąpią w Zwierzyńcu – zaproszenie 9.07.2023

Aż 6 formacji wokalnych z Gminy Zamość wystąpi na XXIV Zamojskich Dniach Folkloru w Zwierzyńcu. Doroczne wydarzenie, organizowane przez Starostwo Powiatowe w Zamościu, odbędzie się w niedzielę, 9.07.2023 r., na dziedzińcu zwierzynieckiego technikum (ul. Browarna 1). Uroczyste otwarcie zaplanowano na godz. 10:00, a potem wystartują popisy sceniczne. Blok występów naszych gminnych zespołów zacznie się ok. 12:40 i potrwa ponad godzinę.

Z naszej Gminy Zamość na festiwalu w Zwierzyńcu zaśpiewają: Chór „Sitanianie”, Zespół śpiewaczy „Echo Lipska”, Zespół wokalny „Czerwone Korale” z Zawady, Zespół ludowy „Roztoczanki” z Wólki Wieprzeckiej, Zespół śpiewaczy „Kalinka” ze Skaraszowa i Zespół ludowo-obrzędowy „Wesołe Gosposie” w nowym, męsko-damskim, składzie. Na finał z 2-godzinnym show słowno-muzycznym wystąpi zamojski zespół „Lolek Orkiestra”. W trakcie występów organizator przewidział dodatkowe atrakcje, jak kiermasz sztuki ludowej oraz konkurs pod nazwą „Bitwa Regionów”.

P.S. Mała retrospekcja: zobacz jakie zespoły z Gminy Zamość wystąpiły na ubiegłorocznej edycji Zamojskich Dni Folkloru w Zwierzyńcu 2022: http://gok.gminazamosc.pl/2022/zespoly-z-gminy-zamosc-wystapily-na-zamojskich-dniach-folkloru/

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość w Wysokiem: Jarosław Kalbarczyk

Skip to content