„Rżysko No 1”. Zaproszenie: 16.04.2023

„Rżysko No 1”. Zaproszenie: 16.04.2023

„Jeśli stracisz poczucie humoru, to już po Tobie” – pod takim hasłem Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość w Wysokiem organizuje pierwszy Przegląd Zamojskiego Humoru „Rżysko No 1”. Na liście wykonawców jest już 5 podmiotów artystycznych, a być może organizator zgodzi się dopisać kolejnych. Nie ma biletów, wstęp wolny, ale podczas imprezy odbędzie się kwesta na wsparcie dla ukraińskich działaczy kultury.     

W niedzielę, 16 kwietnia 2023 r., o godz. 17:00, w siedzibie Zamojskiego „GOK-u Wysokie” wystąpią m.in. seniorki z Klubu Seniora „Susełek” w Hubalach z przedstawieniem wg kabareciarza, Władysława Sikory, pt. „Sztuka o mało co teatralna”, Kabaret „KGW Lipsko” (Anna i Konrad Serafin), epigoni Kabaretu „Taka Potrzeba” z Łapiguza, „Hela z Białobrzeg” – solowy popis autorski, Grupa wokalna „Chyżanki?”.
PZH_2023, czyli Przegląd Humoru Zamojskiego „Rżysko No 1” to w założeniach impreza otwarta więc można zgłosić się ze skeczem lub piosenką kabaretową – propozycje przyjmuje lub odrzuca „Wielki Cenzor” w osobie Dyrektora Zamojskiego „GOK-u Wysokie”. Jedynymi ograniczeniami przy zapisach są czas całego przeglądu, do ok. 2 godzin, a także restrykcje programowe zapisane w regulaminie. Niewykluczone, że skutkiem „Rżyska No 1” będzie wyłonienie reprezentanta zamojskiego humoru na lubelski Przegląd Kabaretowy „Kakolewisko” w Kąkolewnicy, który cyklicznie odbywa się jesienią br. Póki co, zapraszamy na „Rżysko No 1”.

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość w Wysokiem: Jarosław Kalbarczyk

Regulamin Rżysko_1 16kwi23

Skip to content