„Chyżanie” i „Ciocia Hela” w Wierzbiu 10.03.2024 r.

„Chyżanie” i „Ciocia Hela” w Wierzbiu 10.03.2024 r.

Kwintet „Chyżanie” i „Ciocia Hela” przyjęli zaproszenie do występów podczas gminnych obchodów Dnia Kobiet w Gminie Łabunie. Wydarzenie miało miejsce we wsi Wierzbie w niedzielne popołudnie, 10.03.2024 r. Oba podmioty artystyczne z Gminy Zamość, zarówno zespół, jak i solista, wzbogacili część artystyczną w Wierzbiu, obfitującą w sporo innych punktów programu.

Koncert męskiego kwintetu wokalnego „Chyżanie” oraz kabaretowe popisy „Cioci Heli” z Białobrzeg znalazły się w programie części artystycznej podczas oficjalnych obchodów Dnia kobiet w Gminie Łabunie. Łącznie wystąpiło 5 podmiotów wykonawczych, z czego 2 gościnnie z Gminy Zamość. Nasi artyści, zespół i kabareciarz, umówili się, że koncert będzie przeplatany dwoma wejściami solowymi „Cioci Heli” – w tej roli wystąpił Dariusz Tłuczkiewicz, Sołtys Sołectwa Białobrzegi w Gminie Zamość. Z kolei „Chyżanie” zaśpiewali wspólnie z prowadzącym ich instruktorem Ireneuszem Szewczukiem. Oprócz naszych artystów-amatorów widownia w Wierzbiu mogła zobaczyć skecze miejscowej grupy kabaretowej „Rzepka”, która powstała specjalnie na tę okoliczność, a także solowe popisy saksofonistki oraz koncert a cappella jednej z mieszkanek Gminy Łabunie. Nasi zostawili po swoich „zagranicznych” występach bardzo miłe wrażenie i wspomnienia …zabawnych monologów.

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość w Wysokiem: Jarosław Kalbarczyk
Zdjęcia organizatora

Zespół „Chyżanie” i kabareciarz Dariusz Tłuczkiewicz jako „Ciocia Hela” funkcjonują artystycznie w ramach działalności statutowej Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość z siedzibą w Wysokiem.

Skip to content