Dzieci i „Czerwone Korale” w Zawadzie 10.03.2024 r.

Dzieci i „Czerwone Korale” w Zawadzie 10.03.2024 r.

Największą atrakcją artystyczną sołeckich obchodów Dnia Kobiet w Zawadzie były występy dzieci z miejscowej szkoły oraz koncert zawadzkiej formacji wokalnej „Czerwone Korale”. Wydarzenie odbyło się w niedzielę, 10.03.2024 r. w świetlicy wiejskiej w Zawadzie /Gmina Zamość/.

Spory wkład w realizację zawadzkich obchodów Dnia Kobiet miało dwoje instruktorów muzycznych Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość: Katarzyna Kowanek, która prowadzi miejscowy zespół wokalny „Czerwone Korale”, oraz Cezary Gomułka – instruktor męskiej grupy wokalnej „ShowMen Szopinek”. Ale tym razem pan Czarek wystąpił bez szopinieckich wokalistów, za to ze swoimi szkolnymi podopiecznymi z klas III, IV i VII ze szkoły w Zawadzie, gdzie jest nauczycielem muzyki. Ich grupowy występ artystyczny został przygotowany przez duet nauczycielski w składzie Małgorzata Wandzak i wspomniany Cezary Gomułka, który akompaniował uczniom na gitarze. Na szczególną uwagę zasługują tu solowa partia Amelii Dobromilskiej i keyboardowy akompaniament Liliany Dec. Po dzieciach wystąpiła „dorosła” formacja „Czerwone Korale” z instruktorką Katarzyną Kowanek, która wsparła wybitnie zawadzki zespół swoim własnym wokalem.

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość w Wysokiem: Jarosław Kalbarczyk
Foto: AS (GOKGZ) i grzecznościowo EO (UGZ)

Zespół wokalny „Czerwone Korale” z Zawady funkcjonuje w ramach działalności statutowej Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość z siedzibą w Wysokiem.

Skip to content