Gospodynie i podróżnik w GOK-u 22.02.2024 r.

Gospodynie i podróżnik w GOK-u 22.02.2024 r.

Z inicjatywy pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Wysokiem zorganizowano w Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Zamość kameralne spotkanie autorskie z hobbystą-podróżnikiem, Jerzym Tkaczykiem, który w siedzibie Zamojskiego „GOK-u Wysokie” prezentuje aktualnie swoją foto-wystawę, pt. „Włoskie impresje”. Spotkanie odbyło się przed południem w czwartek, 22.02.2023 r.

Jerzy Tkaczyk jest mieszkańcem Wysokiego i człowiekiem wielu talentów. Jednym z nich jest rzeźba w drewnie i jego obróbka. To właśnie ta pasja niegdyś zbliżyła poniekąd Pana Jurka z opiekunkami Regionalnej Izby Pamięci w Wysokiem, która jak wiadomo jest drewniana, a ponadto ma wiele drewnianych eksponatów. Towarzystwo zna się doskonale i wspiera wzajemnie w różnych sprawach, dlatego nie było niespodzianką, gdy padła propozycja, aby zorganizować w siedzibie GOK-u kameralne spotkanie Pana Jurka, jako podróżnika i foto-amatora z wysockimi gospodyniami z miejscowego KGW. Temat przewodni: podróż do Włoch. Pan Jurek na bazie swoich foto-slajdów opowiadał swoje wrażenia ze zwiedzania Rzymu, Watykanu, Wenecji, Florencji, Mediolanu, Pompejów i kilku innych ciekawych miejsc, do których trafił wiosną ub. roku. Za pogadankę i pokaz gospodynie odwdzięczyły się słodkimi przekąskami i owocami, bo nie mają w zwyczaju przychodzić na takie spotkania z pustymi rękami. Było przyjemnie i na luzie.

Jerzy Tkaczyk rzadko bywa w domu. Pracuje sezonowo za granicą, ale w każdej wolnej przerwie stara się organizować sobie kolejne zagraniczne wypady z foto-aparatem. Niedługo znowu wyjedzie z Wysokiego do pracy, ale już wiadomo, że gdy wróci, będzie miał do zaprezentowania kolejny bagaż przygód podróżniczych, co zapewne poskutkuje nową foto-wystawą w GOK-u. Jednym z ostatnich „odkryć” Pana Jurka jest Turcja, zdjęcia już czekają w kolejce na wystawę. Z niecierpliwością czekamy na jesienny powrót Pana Jurka.

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość w Wysokiem: Jarosław Kalbarczyk

Skip to content