Pieśni Maryjne w Lipsku 12.05.2024 r. Zaproszenie

Pieśni Maryjne w Lipsku 12.05.2024 r. Zaproszenie

VI Przegląd TOTUS TUUS Pieśni Maryjnej i Religijnej odbędzie się w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Lipsku /Gmina Zamość/ w godzinach 12:00-18:00. Ponownie będzie można posłuchać wielu pieśni sakralnych w oryginalnych aranżacjach licznych artystów z Gminy Zamość i okolic. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Jego Ekscelencja Biskup Marian Rojek – Ordynariusz Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej oraz Wójt Ryszard Gliwiński.

Szóstą edycję lipskiego przeglądu skierowano do dorosłej części artystów-amatorów z terenu Gminy Zamość i Parafii Lipsko, przy czym regulamin otwiera możliwości udziału podmiotów wykonawczych z dalszego regionu, wskazanych przez miejscowych wykonawców i na zaproszenie ze strony dwóch organizatorów wiodących, a są nimi Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z siedzibą w Wysokiem oraz Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Lipsku, która zarazem będzie gospodarzem tego wydarzenia. W Lipsku wystąpią zarówno soliści, jak i formacje wokalne. Liczbę wykonawców ograniczono do 10. Każdy będzie mógł zaprezentować dwie pieśni, w tym co najmniej jedną maryjną, ale trzeci utwór należy mieć przygotowany w rezerwie, ponieważ w dniu przeglądu może się okazać, że program godzinowy pozwoli na dłuższą prezentację podczas przesłuchań konkursowych. Artystów oceniać będzie niezależne Jury w jednej niepodzielnej kategorii zbiorowej, która nie kategoryzuje wykonawców na zespoły, duety czy solistów. Jury może przyznać miejsca I, II i III oraz 3 równorzędne wyróżnienia. Wszelkie zapytania można kierować drogą email na adres gok@gminazamosc.org. Aktualne informacje można uzyskać też telefonicznie w godzinach pracy biura Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość w Wysokiem – tel. 797 384 700. Regulamin i komplet dokumentów zgłoszeniowych można pobrać poniżej. Niniejsza zapowiedź jest opublikowana zarówno na stronie Zamojskiego „GOK-u Wysokie” https://gok.gminazamosc.pl/, jak i w oficjalnym serwisie internetowym Gminy Zamość https://gminazamosc.pl/. Wsparcia organizatorom udziela Samorząd Gminy Zamość wraz z sołeckimi organami pomocniczymi oraz miejscowe organizacje społeczne, jak Koła Gospodyń Wiejskich i Ochotnicze Straże Pożarne, a także grupa aktywnych mieszkańców Parafii Lipsko.
Rok temu zwycięzcą przeglądu był Chór „Sitanianie” i zgodnie z regulaminem w tym roku nie będzie brał udziału w konkursie, może za to wystąpić z koncertem Laureata, co też się stanie. Zwycięzcę tegorocznej edycji poznamy więc 12.05.2024 r.  

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem: Jarosław Kalbarczyk

1_Regulamin VI Przeglądu Maryjnego Lipsko 2024 v1

2_Karta Zgłoszenia VI Przegląd Maryjny Lipsko 2024

3_Zgody VI Przegląd Maryjny Lipsko 2024

4_Klauzula RODO VI Przegląd Maryjny Lipsko 2024

Skip to content