„Susełek” i ShowMeni w Hubalach 9.03.2024 r.

„Susełek” i ShowMeni w Hubalach 9.03.2024 r.

Współgospodarzem sołeckich obchodów Dnia Kobiet w Hubalach była miejscowa Grupa Teatralno-Kabaretowa „Susełek”, a w roli muzycznych gości wieczoru wystąpiła męska grupa wokalna „ShowMen Szopinek”. Tym samym, teatr i koncert wypełniły część artystyczną spotkania w hubalskiej świetlicy.

Organizatorzy wydarzenia ogłosili, że motywem przewodnim sołeckiego spotkania z okazji Dnia Kobiet będzie styl lat 70-tych. Po słodkim upominku, goździku i paczce rajstop, jak było dawniej, pierwszy występ zaczęła miejscowa seniorska Grupa Teatralno-Kabaretowa „Susełek”, prowadzona reżysersko przez instruktorkę Renatę Wilk. Formacja wystawiła spektakl, pt. „Czerwony Kapturek szuka męża” w tonacji humorystycznej. Członkowie „Susełka” zachwycili wszystkich imponującą scenografią, rekwizytami i niebywałą dbałością o kostiumy sceniczne. Wizualna strona przedstawienia wprost przykuwała uwagę widowni. Na pewno wymagało to długich godzin pracy. Wszystkie te stroje i rekwizyty teatralne osoby z „Susełka” wykonali samodzielnie. Po spektaklu przyszedł czas na koncert. Niezawodni panowie z zespołu „ShowMen Szopinek” zaśpiewali serię znanych przebojów, a co niektórzy przy tym zatańczyli. Nie zabrakło humorystycznych akcentów podczas koncertu, np. z wykorzystaniem najstarszego gagu świata, czyli „chłopa przebranego za babę”. „ShowMeni” odśpiewali takie hity, jak „Poleczka”, „Do zakochania jeden krok”, „Płoną góry, płoną lasy” i wiele innych, a na finał wybrzmiała piosenka „Nigdzie nie znajdziesz”, która stała się niejako wizytówką zespołu.

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość w Wysokiem: Agnieszka Tor, red. JK

Formacje „Susełek” i „ShowMen Szopinek” funkcjonują w ramach działalności statutowej Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość z siedzibą w Wysokiem.

Skip to content