Żółte kurczaczki w Izbie 15.03.2024 r.

Żółte kurczaczki w Izbie 15.03.2024 r.

23-osobowa grupa z II klasy Szkoły Podstawowej nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Zamościu przybyła do Regionalnej Izby Pamięci w Wysokiem, by wspólnie z Opiekunką obiektu i animatorkami Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość wykonać kurczaki wielkanocne z włóczki. Poszło im to „śpiewająco”.

W dniu 15 marca 2024 r. w wysockiej Izbie odbyły się warsztaty manualno-plastyczne, na których powstały ozdoby wielkanocne. Pod okiem animatorek z GOK-u rozśpiewani uczestnicy z zamojskiej „dziewiątki” wykonali żółciutkie, milusie, puchate kurczaczki z włóczki. Trzeba przyznać, że nie było jeszcze na naszych warsztatach takiej klasy, która nie dość, że wszystko wykonała z ogromnym zaangażowaniem i starannością, to jeszcze śpiewając chóralnie podczas zajęć wiosenne utwory wyuczone w szkole na lekcji muzyki. W ramach prac manualnych nie lada wyzwaniem było wyciąć po 2 równiutkie pompony z włóczki, które posłużyły za głowę i brzuszek kurczaczka. Kolejnym etapem było samodzielne wycinanie dzióbka i grzebienia z pianki dekoracyjnej, i dokleić je kurczakowi. Na końcu kurczakom doklejono oczka, nóżki, grzebień i dziób. Potem uczestników przejęła Pani Wanda Szpuga, Opiekunka Izby, oprowadzając i prezentując zgromadzone eksponaty w całym kompleksie. To była naprawdę ogromna przyjemność współpracować z tak fajną grupą.

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość w Wysokiem: Małgorzata Sokołowska, foto: Agnieszka Tor

Regionalna Izba Pamięci w Wysokiem funkcjonuje w ramach działalności Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem, a także Koła Gospodyń Wiejskich w Wysokiem i Stowarzyszenia „Wysokie nad Łabuńką”.

Skip to content