Teatrzyk i muzyczka dla dzieci w Szopinku


Małopolski Teatr „Blaszany Bębenek” oraz koncert kameralny zamojskiej orkiestry symfonicznej to główni wykonawcy widowiska dla dzieci zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość w ramach wakacyjnego cyklu „Letni Teatrzyk Podwórkowy i Spółka”. Tym razem przedstawienie odbędzie się w Szopinku w ostatni piątek wakacji, 28 sierpnia 2020 r. Start o 14:00. To będzie ostatnie już w Gminie Zamość widowisko plenerowe z letniego cyklu czterech przedstawień.

Cykl „Letnich Teatrzyków Podwórkowych i Spółki” przewidywał realizację czterech plenerowych przedstawień dla dzieci w Gminie Zamość w okresie wakacji 2020 r. Ze względu na trudny czas pandemii i obostrzenia sanitarne, każde przedstawienie zlokalizowano na boisku otwartym z docelową ilością 150 osób na widowni, pomimo że w lipcu ten limit odgórnie został zniesiony. Ze względu na wciąż panującą epidemię postarajmy się zachować dystans i tym razem, aby kontakt fizyczny dziecięcych widzów był zminimalizowany.

W programie widowiska scenicznego w Szopinku są następujące atrakcje:

  • krótki konkurs wiedzy o Gminie z okazji 30-lecia Samorządów Gminnych w Polsce,
  • spektakl Teatru „Blaszany Bębenek”, pt. „Szkoła Pana Kleksa”,
  • pokaz kroków sekcji tanecznej „Slavica Dance” z GOK-u w Wysokiem,
  • specjalny program koncertowy Zespołu Kameralnego Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu,
  • Czekoladowy Zakątek”* dla dzieci, czyli rozlewnia czekolady, soków i koktajli.

Zapraszamy dzieci i rodziców z Szopinka i okolic.

Na terenie spotkania prosimy osoby dorosłe o noszenie przyłbic lub maseczek zasłaniających nos i usta!

*Projekt „Czekoladowy Zakątek” – rozwój Koła Gospodyń Wiejskich w Bortatyczach poprzez zakup urządzeń gastronomicznych dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu „Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO 4”.

GOK: EO i JK

Skip to content