Fresh Dance

Grupa taneczna Gminnego Ośrodku Kultury Gminy Zamość

Grupa powstała w ramach zajęć ruchowo-tanecznych w Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Zamość z siedzibą w Wysokiem. Stało się to w styczniu 2016 roku, czyli w pierwszym miesiącu działalności Ośrodka. Zespół tworzą dziewczyny w wieku 10-15 lat, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki na scenie tanecznej. Grupę tworzą Roksana Waśko, Karolina Ścibor, Julia Jabłońska, Katarzyna Zaciera, Wiktoria Winkler, Martyna Działa, Paulina Jaworska – wszystkie są uczennicami Zespołu Szkół w Wysokiem. Na swoim koncie mają wprawdzie niewielki dorobek, głównie występy w regionie, ale również innego rodzaju imprezy taneczne. Przed publicznością zadebiutowały na Gminnej Gali Sportu dnia 17 kwietnia 2016 r. w GOK-u w Wysokiem, prezentując choreografię taneczną w stylu Disco Dance i Hip Hop. Instruktorem grupy FRESH DANCE jest Edyta Zając, pracownik etatowy GOK-u. 18 lutego 2017 roku grupa wzięła udział w turnieju tanecznym „Roztańczony Stary Zamość 2017” i w kategorii „Inne Formy Tańca – Juniorzy” zajęła IV miejsce. 1 kwietnia 2017 r. formacja brała udział w IV Ogólnopolskim Festiwalu Tańca „Taneczne Inspiracje” w Biłgoraju, którego organizatorem było Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe „Trampolina Sukcesu”, a całe wydarzenie odbyło się w hali Biłgorajskiego OSiR-u. Dziewczyny zaprezentowały się w choreografii Hip Hop w kategorii wiekowej 11 – 14 lat. Obyło się bez nagrody, ale dziewczyny wróciły podbudowane nowym zapałem do pracy i z ogromną dawką energii po występie na wielkiej, profesjonalnej scenie z pięknym oświetleniem i przed dużą publicznością, która nagrodziła je szczerymi brawami. Na drugi dzień, tj. 2 kwietnia 2017 r. w Tomaszowskim Domu Kultury przy organizacji zaprzyjaźnionego instruktora, Norberta Kowalczuka, odbyły się warsztaty taneczne, gdzie pod okiem wspaniałej tancerki Hip Hop z Lublina, Magdaleny „Megi” Lewkowicz z grupy NBDS Lublin, finalistki programu TVN „Mam Talent”, dziewczyny ćwiczyły ponad 2 godziny. To był naprawdę bardzo taneczny weekend.
Kolejnym wydarzeniem, w jakim wzięliśmy udział, były „XI Wiosenne Spotkania Taneczne” pod Patronatem Prezydenta Miasta Zamość, Andrzeja Wnuka, które odbyły się 22 kwietnia 2017 r. w hali OSiR w Zamościu, a organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu. Wystąpiło ponad 800 uczestników. Tym razem do naszej grupy dołączyły dziewczynki z młodszej grupy tanecznej, działającej w GOK Wysokie. Na scenie zaprezentowały się dziewczyny w kategorii tanecznej klas IV – VI oraz w kategorii klas 1-3, dla których był to debiut przed tak dużą publicznością. Obie grupy dostały podziękowania za udział.
15 maja 2017 r. grupa uświetniła swoim występem plenerowe obchody Dnia Muzealnika, które odbyły się na terenach rekreacyjnych przy Regionalnej Izbie Pamięci w Wysokiem.
20 maja 2017 r. w sali konferencyjnej GOK Wysokie dziewczyny z grupy Fresh Dance miały warsztaty taneczne, gdzie pod okiem Norberta Kowalczuka szlifowały technikę, dynamikę oraz krótkie choreografie tańca Hip Hop. Trening trwał około 1,5 godziny.
28 maja 2017 r. na plenerowych obchodach Dnia Samorządu Terytorialnego w Płoskiem grupa zaprezentowała swój układ choreograficzny, za który otrzymała gromkie brawa.
2 lipca 2017 r. w Pniówku FRESH DANCE zaprezentował się na Młodzieżowym Przeglądzie Artystycznym „Coolturalna Młodzież Wszystko Gra” i w kategorii taniec zdobył I miejsce oraz tytuł „COOLTURALNIAKA ROKU 2017”.
23 lipca 2017 r. na terenach śródleśnych w Mokrem grupa uświetniła swoim występem Festyn Rodzinny z Susłem.
29 lipca 2017 r. formacja zaprezentowała swoje rosnące umiejętności w pokazie talentów na Festynie „Pomidor i Papryka” w Jatutowie.
W połowie roku grupa FRESH DANCE otrzymała z GOK-u specjalnie zaprojektowane stroje, dzięki którym rosnący kunszt taneczny zespołu zyskał na scenicznej atrakcyjności. Dziewczyny same dokupiły sobie jednakowe buty, chustki oraz okulary słoneczne. FRESH DANCE w nowych strojach i dopracowanym już programie tanecznym zaprezentował się świetnie na „Dożynkach Gminno-Parafialnych – Wieprzec Wychody 2017”. Jest niewątpliwą ozdobą każdej imprezy, na której się pojawi.

© Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem
Background vector created by Freepik