Teatr i muzyka dla dzieci w Bortatyczach


Teatr „Blaszany Bębenek” oraz koncert kameralny zamojskiej orkiestry symfonicznej to główni wykonawcy widowiska dla dzieci zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z cyklu „Letni Teatrzyk Podwórkowy i Spółka”. Tym razem przedstawienie odbędzie się 22 lipca 2020 r. w Bortatyczach i będzie drugim już w Gminie Zamość widowiskiem plenerowym z wakacyjnego cyklu. Start o 14:00.

Cykl „Letnich Teatrzyków Podwórkowych i Spółka” przewiduje realizację czterech plenerowych przedstawień dla dzieci w okresie wakacji 2020 r. Widowisko w Bortatyczach będzie drugim spotkaniem z cyklu po pierwszych występach w Wierzchowinach, gdzie zamiast teatrzyku zaprezentowała się rodzina cyrkowców. Ze względu na trudny czas pandemii każde przedstawienie odbywa się na boisku otwartym z docelową ilością 150 osób na widowni. Ze względu na wciąż obowiązujące obostrzenia i stan epidemii w Polsce, postarajmy się zachować dystans, aby kontakt fizyczny dziecięcych widzów był zminimalizowany. W programie widowiska scenicznego w Bortatyczach są następujące atrakcje:
• spektakl Teatru „Blaszany Bębenek”, pt. „Szkoła Pana Kleksa”,
• pokaz kroków sekcji tanecznej „Slavica Dance” z GOK-u w Wysokiem,
• specjalny program koncertowy Zespołu Kameralnego Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego z Zamościa,
• krótki konkurs wiedzy o Gminie z okazji 30-lecia Samorządów Gminnych w Polsce,
• „Czekoladowy Zakątek”* dla dzieci, czyli rozlewnia czekolady, soków i koktajli.
Zapraszamy dzieci i rodziców z Bortatycz i okolic.

*Projekt „Czekoladowy Zakątek” – rozwój Koła Gospodyń Wiejskich w Bortatyczach poprzez zakup urządzeń gastronomicznych dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu „Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO 4”.

GOK: EO i JK

Skip to content