„Slavica Dance” – grupa fitness

Slavica Dance to fitnessowe cardio na ludowo. Wyróżnia się zmodyfikowanymi krokami ludowymi, słowiańskimi i polskimi, jak krakowiak, polka, oberek, ale też i matrioszka ukraińska. Ta forma ruchu przeznaczona jest dla każdego niezależnie od wieku. Grupa, działająca w ramach zajęć ruchowo-tanecznych Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość, powstała w styczniu 2019 r. Inicjatorką i instruktorką zajęć „Slavica Dane” w Gminie Zamość jest Agnieszka Tor. W skład grupy wchodzi ok. 15 pań z różnych miejscowości. Pomimo krótkiej działalności grupa ma już na koncie wiele pokazów, które niezmiennie budzą żywe zainteresowanie publiczności. Debiut grupy „Slavica Dance” z Gminy Zamość odbył się w lipcu 2019 r. podczas wydarzenia „Folkopolka” w Skaraszowie. W sierpniu 2019 r. panie zaprezentowały swój układ choreograficzny na Targach Ekonomii Społecznej w Lublinie. Miesiąc później, 7 września, wystąpiły we Włodawie podczas VIII Festiwalu Kulinarnego i Energii Kobiecej, a 10 października grupa zaprezentowała się w Dołhobyczowie podczas jubileuszu 35-lecia Klubu Seniora. Natomiast rok 2022, po pandemii, był prawdziwym „bumem”, jeśli chodzi o liczbę publicznych pokazów. Formacja podczas występów prezentuje się bardzo atrakcyjne, dlatego jest chętnie zapraszana przez organizatorów festynów i pikników, stanowiąc barwne urozmaicenie programu artystycznego.

Zapraszamy na zajęcia ruchowo-taneczne organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość od poniedziałku do piątku w różnych punktach naszej Gminy.