Aż 9 wykonawców z Gminy Zamość w Starym Zamościu

11 solistów i 16 zespołów wzięło udział w patriotycznym koncercie zorganizowanym przez Starozamojskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych. W III Międzygminnym Konkursie Pieśni Patriotycznej wzięła udział nader liczna reprezentacja Gminy Zamość, składająca się z 3 solistów i 6 zespołów! Występy miały miejsce w Gimnazjum im. Jana Zamojskiego w Starym Zamościu. Chociaż wydarzenie miało charakter konkursowy, nie przeszkodziło to czerpać artystom i widowni radości z udziału w wydarzeniu, nagradzając wszystkich wykonawców gromkimi oklaskami.

Wykonawcy prezentowali się w kategoriach wiekowych. Profesjonalną ocenę konkursowych występów zapewniło jury w składzie Magdalena Stopa – Lichograj, Paulina Kalińska i Stanisław Ziarkiewicz.

W kategorii solistów ze szkół podstawowych gminę Zamość reprezentowali Gracjan Grątkowski, Malwina Wiater i Helena Hojda – cała trójka ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej. W tej grupie pierwsze i trzecie miejsce przyznano uczniom Zespołu Szkół w Nieliszu, odpowiednio dla Bartłomieja Sobonia i Martyny Gil, drugie dla Amelii Juszczak ze Szkoły Społecznej w Zamościu.

W kategorii młodzieżowej przyznano dwa wyróżnienia dla gimnazjalistów ze Starego Zamościa, Kacpra Kanii i Joanny Paruch. Drugie miejsce przyznano Aleksandrze Bełz z Gimnazjum nr 1 w Zamościu. Pierwsze miejsce wyśpiewała Kaja Peć z Gimnazjum w Józefowie, trzecie Michał Ćwierz z III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu.

Znakomicie zaprezentowały się dwa zespoły reprezentujące szkoły podstawowe. Obydwa otrzymały wyróżnienia. Były to Zespół Muzyczny „Iskierka” z Zespołu Szkół w Nieliszu oraz Kwartet Wokalno-Instrumentalny ze Szkoły Podstawowej w Lipsku (Gmina Zamość), stworzony przez Kornelię Galardziuk, Martynę Sierkowską, Maję Kudyk i grającą na trąbce Paulinę Kyc. Gratulacje!

Wśród zespołów młodzieżowych największe uznanie jurorów zyskał Szkolny Zespół Muzyczny z Zespołu Szkół nr 2 w Zamościu. Drugie miejsce zajął Zespół „Forte” z Gimnazjum nr 1 w Zamościu, a trzecie Schola działająca przy kościele parafialnym w Starym Zamościu.

Cztery zespoły z Gminy Zamość, czyli „Białowolanki”, „Roztoczanki” z Wólki Wieprzeckiej, „Czerwone Korale” z Zawady i „Wesołe Gosposie” z Kolonii Sitaniec, a także śpiewające „po sąsiedzku” „Udryczanki”, zostały wyróżnione w kategorii zespołów i chórów. Równorzędne trzecie miejsca zajęły zespół „Echo Lipska” z Gminy Zamość i zespół „Stawianki” ze Stawu Ujazdowskiego. Drugie miejsce wyśpiewała męska formacja „Zespół Operacyjny Ułani, Ułani” z Zamościu, a pierwsze zespół „Canto” ze Starego Zamościa.

Po raz pierwszy w historii konkursu przyznało Grand Prix dla Kameralnego Chóru „Konsonans” z gminy Łabunie.
Udział zespołów wokalnych z Gminy Zamość w konkursie w Starym Zamościu zapewnił, sprawujący opiekę nad ich działalnością, Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z siedzibą w Wysokiem.

Magda Misztal

Skip to content