Dębliński Finał Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów

Spośród kilku zespołów wokalnych Gminy Zamość, które brały udział w październikowych eliminacjach XVII Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów, do finału dostały się dwie nasze grupy: chór SITANIANIE i zespół WESOŁE GOSPOSIE z Sitańca Kolonii. Dotarcie do finału było trudną sztuką, zwłaszcza że łącznie w eliminacjach w Lublinie, Chełmie, Dęblinie, Zamościu i Hrubieszowie, wzięło udział ok. 130 wykonawców. Na finał do Dęblina stawiło się ok. 40 solistów i zespołów w różnych kategoriach; impreza odbyła się w sobotę, 19 listopada 2016 r., w Klubie Uczelnianym Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych. Z powodu dużej ilości artystów, można było zaprezentować tylko jeden utwór – „WESOŁE GOSPOSIE” zaśpiewały „Ojczyznę”, a chór „SITANIANIE” pieśń, pt.: „Kołysanka”. Jurorzy: Anna Kistelska główny instruktor ds. literatury i recytacji WOK Lublin, Kornelia Niedbał młodszy instruktor ds. dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny WOK Lublin, Andrzej Sar główny instruktor ds. dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny WOK Lublin, docenili nasze zespoły, przyznając nagrodę chórowi, prowadzonemu przez Irenę Dużyńską, i wyróżnienie dla „Wesołych Gospoś”, przygotowanych przez Czesława Bartnika. Nagrody i wyróżnienia wręczali przedstawiciele organizatorów oraz Beata Siedlecka – burmistrz Dęblina i Stanisław Jagiełło – starosta powiatu ryckiego.
Na zakończenie przesłuchań finałowych odbył się występ Barbary Grymuzy i Krzysztofa Szlachty oraz par tanecznych ze Stowarzyszenia „Zawsze Aktywni”.
Jesienny Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów zorganizowali wspólnie Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, Polski Związek Emerytów i Rencistów Oddział Okręgowy w Lublinie oraz Miejski Dom Kultury w Dęblinie.

GOK: Aleksandra Siołek i JK

Skip to content