Słonecznie, Tanecznie, Pożytecznie

1 czerwca, jak zwykle, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Wólce Wieprzeckiej przejęli władzę nad placówką. Premier Samorządu Uczniowskiego Małgorzata Selech otrzymała od Pani dyrektor symboliczne klucze do szkoły i … zaczęło się. Najpierw, zgodnie z programem, były tańce – łamańce w rytm muzyki, która podziałała wybudzająco. Następnie uczniowie klas starszych wzięli udział w matematycznej zabawie „Kalambury”. Emocje były szczególnie intensywne, gdy Pani Dyrektor demonstrowała porzekadło „Niedaleko pada jabłko od jabłoni”. W tym czasie młodsi wykazywali się swoimi zdolnościami plastycznymi.
Kulminacyjnym punktem programu było spotkanie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej z Mokrego i Białowoli, którzy swój przyjazd ogłosili wyjącą syreną. Każde dziecko miało możliwość wejść do wozu bojowego, przymierzyć hełm strażacki, przyjrzeć się pracy niektórych elementów wyposażenia. Panowie strażacy wyczerpująco odpowiadali na wszystkie pytania, których było wiele, a bliskie spotkanie z włączoną „sikawką” skończyło się koniecznością przebieranek w suche ubrania. Później, przy bezpiecznym, bo przygotowanym przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Wólki Wieprzeckiej ognisku, wygłodniali uczestnicy gier i zabaw otrzymali od pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Wólki Wieprzeckiej upieczone na ognisku kiełbaski. Na deser były pyszne lody i ciastka. To był bardzo udany dzień, tym bardziej, że i pogoda dopisała.
Organizatorami imprezy byli:
Samorząd Gminy Zamość, Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Wólka Wieprzecka, Ochotnicza Straż Pożarna w Wólce Wieprzeckiej, Koło Gospodyń Wiejskich w Wólce Wieprzeckiej, Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Wólce Wieprzeckiej, Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+ oraz Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem.

Małgorzata Podoba

Skip to content