Wakacyjny piknik w Hubalach

W niedzielne popołudnie, 21 sierpnia 2016 r., na boisku przy świetlicy w Hubalach odbył się wakacyjny piknik, zorganizowany w ramach samorządowych inicjatyw mieszkańców sołectw Gminy Zamość.
Spotkanie otworzyli Marzena Adamowicz przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Hubalach i Wacław Ćwik sołtys sołectwa Hubale. Jako pierwsze wystąpiły panie z kabaretu KGW w Lipsku. Obecni na pikniku mogli obejrzeć skecze: „Wybredna kobieta”, „Relacje mamy z córką”, „Dieta cud” i „Mąż z żoną”. Kolejny gościnny występ przedstawił kabaret „Taka Potrzeba” z Łapiguza, który zaprezentował różnorodne scenki rodzajowe.
Dużym zainteresowaniem cieszył się występ dzieci z Hubal, które w okresie wakacyjnym uczestniczyły w zajęciach tanecznych prowadzonych przez Edytę Zając, instruktorkę Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość. Młodzi ludzie wystąpili także z recytacją wierszy Adama Asnyka, pt. „Letni wieczór” i „Strofy o późnym lecie”.
Dla dzieci i młodzieży przygotowano szereg atrakcji: dmuchane zamki z darmowym wejściem, wakacyjne makijaże, pokazy megabaniek mydlanych, malowanie kartonowego domku, warsztaty „Letnia bransoletka”. Inną atrakcją dla dzieci były podchody, zorganizowane i przeprowadzone przez Joannę Sagan, animatorkę Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość, zwyciężyła drużyna dziewcząt przed drużyną mieszaną. Na festynie gościła też liczna grupa Policjantów wraz z jedną Policjantką. Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu przyjechali kilkoma radiowozami i dwoma służbowymi motocyklami, pojazdy były nie lada atrakcją, zwłaszcza dla najmłodszych. Starsi mogli skorzystać z usługi znakowania rowerów. Gospodarze zadbali też o podniebienia uczestników imprezy, na każdego chętnego czekała kiełbaska z grilla.
Na zakończenie pikniku państwo Mariola i Piotr Burconowie zaprosili wszystkich chętnych do wspólnego śpiewania pieśni biesiadnych. Piknik poprowadził Radosław Pitwała.
Organizatorami wydarzenia byli: Samorząd Gminy Zamość, Sołtys i Rada Sołecka Hubal, Koło Gospodyń Wiejskich w Hubalach, Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+, Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem.

Aleksandra Siołek

Skip to content