„Coolturalna Młodzież – Wszystko Gra” – zlot młodzieży w Pniówku

W pierwszą niedzielę lipca w na boisku śródleśnym w Pniówku, w naszej Gminie odbyło się wyjątkowe wydarzenie poświęcone wyłącznie młodzieży pt” Coolturalna młodzież-wszystko gra”. Organizatorem tej imprezy było Stowarzyszenie Kobiet na rzecz Promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+ w partnerstwie z Gminą Zamość, Gok z/s w Wysokiem i Młodzieżową Radą Gminy Zamość. Oficjalnego otwarcia dokonała Prezes Stowarzyszenia 28+ Agata Piwko i Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński. Program sceniczny rozpoczął „Przegląd artystyczny, czyli przegląd talentów”, który przybrał formę konkursu. Wzięli w nim udział młodzi tancerze, muzycy i soliści z okolicznych sołectw. Konkurs został podzielony na dwie kategorie: I kategoria TANIEC i II kategoria WOKALNO-MUZYCZNA. Na zwycięzców czekały bardzo atrakcyjne nagrody i statuetki „Coolturalniak Roku 2017”. Jury konkursowe przyznało następujące miejsca.

Kategoria taniec:
I miejsce – zespół Taneczny Fresch Dance GOK Wysokie
II miejsce- Weronika Michael
III miejsce- Maja Panas

Kategoria Wokalno- muzyczna:
I miejsce – Karolina Pawłuszkiewicz
II miejsce – Agata Czuk ,Nikola Staroń
III miejsce- Joanna Głazowska

Program sceniczny miał na celu propagowanie zdrowego stylu życia wolnego od różnego rodzaju nałogów i używek. Tego dnia Stowarzyszenie Kobiet 28+ rozstrzygało jeszcze jeden konkurs pt.”Masz klasę bez używek”, w który były zaangażowane Szkoły Podstawowe i Gimnazja Gminy Zamość. Prace konkursowe przebiegały w grupach pod okiem osoby dorosłej – opiekuna, a efektem zmagań były nagrane przez młodzież filmiki i plakaty, mówiące o tym co złego jest w nikotynie, telefonach komórkowych, alkoholu czy narkotykach. Zwycięzcy zdobyli statuetki „Masz kasę bez używek” i atrakcyjne nagrody. Poniżej podajemy wyniki w/w konkursu.

Masz klasebez używek:

Kategoria klasy IV- VI:
I miejsce SP Pniówek
II miejsce SP Białowola
III miejsce SP Lipsko

Kategoria Gimnazjum:
I miejsce ZS w Żdanowie

Podczas imprezy w Pniówku gościnnie na scenie wystąpiło wielu młodych artystów: Konrad Lis, którego pasją jest rap z MRG, zespół „The Simple Things”, solistka z Jatutowa Zuzanna Wojczuk. Sceniczny pokaz Zumby poprowadziła Kinga Organista, a integracyjny taniec o nazwie „BELGIJKA” młodzi radni z MRG. Belgijka cieszyła się powodzeniem. Tańczyli ją zarówno dorośli jak i dzieci, mężczyźni i kobiety. Około godziny 18.30 odbył się „Wielki finał” konkursów, a razem z nim „Kolorowa bitwa” czyli wyrzut w górę kolorowego proszku. To był prawdziwy szał i radość, rozbawiona młodzież wskakiwała w „barwne chmury pyłku”, który barwił włosy i buzie. Jako gwiazda wieczoru wystąpił Mirosław Kolczyk o pseudonimie „KOLAH”, raper z Kielc. Kolah z łatwością nawiązywał kontakt z młodą publicznością. Podczas występu opowiadał o swoim życiu, które wcale nie było łatwe, bowiem doświadczył w nim zła jakie niosą za sobą nałogi i przemoc. A gdy się ściemniło zagrał DJ Shoking Bass, a z jego muzyką rozpoczęła się „Dyskoteka pod chmurką”. Podczas gdy na scenie wiele się działo na placu odbywały się inne atrakcje: pokaz graffiti Grupy STFORKI z Zamościa, mecz siatkówki MRG, pokaz cięcia wraku auta wykonywany przez OSP Gminy Zamość i akcja charytatywna „Bo mieszkamy obok siebie”. Poczęstunek dla uczestników imprezy przygotowali gospodarze wydarzenia KGW oraz Sołtys z Pniówka.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację „Coolturalnej młodzieży”, a szczególnie młodzieży z MRG, która brała czynny udział w promocji, inspiracji i realizacji tego wydarzenia. Słowa wdzięczności należą się również Gminie Zamość, KGW Gminy Zamość, GOK w Wysokiem, Dyrekcji Szkół, opiekunom grup konkursowych i strażakom.

Tekst: Agata Piwko – Prezes Stowarzyszenia Kobiet 28+
Zdjęcia: Emil Cabaj

Skip to content