Dyniowy Dzień w GOK-u

W czwartkowe popołudnie 26 października Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem (GOK) odwiedzili nietypowi goście. Można było tam spotkać urocze księżniczki, dzikie koty, czarownice w spiczastych kapeluszach, smoki oraz różnej wielkości biegające dynie. Wszystko to za sprawą zorganizowanego w tym dniu „Dyniowego Dnia”. Wśród jesiennych dekoracji i intensywnych kolorów charakterystycznych dla tej pory roku bawili się najmłodsi mieszkańcy naszej gminy wraz z opiekunami.
Spotkanie rozpoczęło się warsztatami plastycznymi, podczas których dzieci tworzyły dyniowe obrazy na przygotowanych wcześniej podkładach z gliny oraz na papierowych talerzach. Tym sposobem powstała galeria kilkudziesięciu okrągłych obrazów.
Kolejnym punktem programu była część taneczna, w której uczestniczyły zarówno dzieci jak i ich rodzice. Rozgrzani i wprawieni w doskonały humor uczestnicy ochoczo przystąpili do następnej atrakcji, jaką była prezentacja oraz wybór najciekawszych kostiumów. Dzięki największym oklaskom, jednogłośną decyzją jury pierwsze miejsce zajęła kilkumiesięczna Olga przebrana za dynię.
Podczas imprezy zostali wyłonieni również laureaci konkursu na najciekawiej wydrążoną dynię. Tutaj wybór był dość trudny, ponieważ wszystkie zgłoszone „okazy” prezentowały się niezwykle interesująco.
Ostatnim konkursem była zgadywanka. Zadaniem uczestników było rozwiązanie rymowanych zagadek o tematyce jesiennej. Laureaci wszystkich konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
Zwieńczeniem „Dyniowego Dnia” była degustacja tortu w kształcie dyni, przygotowanego specjalnie na tę okazję przez Edytę Zając, instruktorkę z GOK-u.

GOK: Małgorzata Wołoszyn

Skip to content