Dzień Dziecka w Białobrzegach

W sobotę (17 czerwca 2017 roku) najmłodsi mieszkańcy Białobrzeg, pod opieką rodziców, wzięli udział w wydarzeniu „Dzień Dziecka w Białobrzegach”, którego program obejmował wyjazd edukacyjny „Samoloty i armaty” oraz popołudniowe spotkanie w miejscowej świetlicy.
Podczas wyjazdu uczestnicy zwiedzili trasę turystyczną w Bastionie VII, poznając epizody z historii twierdzy i żołnierskie życie obrońców. Zwieńczeniem poznawania zamojskich fortyfikacji była nauka obsługi armaty oraz jej wystrzał – co działo się pod czujnym okiem doświadczonego artylerzysty.
Kolejnym punktem programu była wizyta na lotnisku w Mokrem, gdzie na uczestników czekał pan Jarek Kuchta z przyjaciółmi, którzy zabrali dzieci i opiekunów na pełen wrażeń terenowy rajd jeepami.
Następnie młodzież odwiedziła hangary lotniska w Mokrem, gdzie oczekujący na nią piloci z Aeroklubu Ziemi Zamojskiej opowiadali lotnicze ciekawostki. Każdy mógł też zasiąść za sterami samolotu.
Swoją sprawność fizyczną dzieci mogły sprawdzić w parku linowym w Zamościu, który był kolejnym punktem programu. Można było tylko spróbować przejścia na krótkiej trasie szkoleniowej lub odważyć się na przejście dłuższych odcinków.
Podsumowanie wyjazdu i popołudniowa część „Dnia Dziecka w Białobrzegach” miała miejsce w miejscowej świetlicy wiejskiej, gdzie z poczęstunkiem czekały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Białobrzegach.
W organizację wydarzenia włączyli się: Samorząd Gminy Zamość, Sołtys i Rada Sołecka Białobrzeg, Koło Gospodyń Wiejskich w Białobrzegach, Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość, Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+ oraz liczni przyjaciele i sponsorzy, którym serdecznie dziękujemy. Wśród nich są: Dyrektor Aeroklubu Ziemi Zamojskiej Pan Marek Łasocha wraz pracownikami, pan Jarosław Kuchta (drzewiasty.pl) z przyjaciółmi oraz Pan Krzysztof Zajmała – który ufundował wizytę w parku linowym i upominki dla uczestników wyjazdu.

Tekst: Magda Misztal (GOK)
Zdjęcia: Zbigniew Pietrynko

Skip to content