Sołeckie spotkanie opłatkowe w Zawadzie

Spotkanie opłatkowe w Zawadzie zaczęło się od …policjantów. Po powitaniach od gospodarzy, których reprezentowała para radnych Gminy Zamość, Anna Skorupka i Sylwester Dobromilski – oboje z Zawady, głos zabrali policjanci. Poinformowali zebranych jak dbać o swoje bezpieczeństwo na drodze oraz rozdali elementy odblaskowe, w tym opaski z herbem Gminy Zamość. Potem rozpoczęło się już właściwe spotkanie opłatkowe dla mieszkańców sołectwa i gości. W niedzielne popołudnie (15.01.2017r.) świetlica w Zawadzie była pełna dobrych życzeń. Zaczął wójt Ryszard Gliwiński, kontynuował przewodniczący Rady Gminy Zamość Józef Siemczyk, a następnie wspomniany „duet” radnych z Zawady, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zawadzie Ewa Szykuła, dyrektor Niepublicznego Gimnazjum w Zawadzie Halina Zychowicz wespół z prezesem Stowarzyszenia Oświatowego Romanem Zychowiczem, wikariusz parafii pw. św. Stanisława Biskupa w Wielączy ks. Mariusz Skakuj oraz przewodnicząca miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich Teresa Duda. Po gromadnym dzieleniu się opłatkiem wystąpiły dzieci.
Jasełka w wykonaniu podopiecznych tutejszej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej zachwyciły dorosłych widzów. Drugim wykonawcą był zespół „Czerwone Korale”, który na co dzień rezyduje w zawadzkiej świetlicy. Mieszkańcy mieli okazję posłuchać pięknych kolęd w ich wykonaniu. Na wysokości zadania stanęły też Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, każdy z gości spotkania mógł spróbować domowych wypieków i potraw.
Spotkanie zorganizowała grupa aktywnych lokalnych społeczników przy wsparciu Samorządu Gminy Zamość, Stowarzyszenia Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+, Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadzie, miejscowej Szkoły Podstawowej i Stowarzyszenia Oświatowego w Zawadzie, a także Gminnego Ośrodka Kultury.

GOK: EC i JK
Zdjęcia: Emil Cabaj

Skip to content