Szopiniecki Dzień Kobiet

Szałowy SHOW MAN zrobił show! 12 marca 2017 r. w świetlicy wiejskiej w Szopinku odbyło się otwarte spotkanie mieszkańców, a zwłaszcza mieszkanek sołectwa, z okazji Dnia Kobiet. Wszystkich przywitał sołtys Piotr Najda i od razu zapowiedział występ grupy szopinieckich mężczyzn, którzy specjalnie na Dzień Kobiet zawiązali zespół wokalny pod nazwą SHOW MEN. Utwory muzyczne przeplatane były wierszami związanymi tematycznie z Dniem Kobiet. W założeniu zespół miał wystąpić jedynie na tejże właśnie imprezie w Szopinku, w rezultacie był to ich już kolejny z rzędu popis – Panowie na 3 tygodnie przed szopiniecką imprezą dla kobiet zaliczyli już co najmniej 4 wystepy, w tym 2 w kinie Stylowy podczas uroczystych obchodów Samorządowego Dnia Kobiet Gminy Zamość. Po rewelacyjnym przyjęciu zespołu przez publiczność, nieco trudniejsze zadanie w Szopinku miała zupełnie inna scenicznie formacja kabaretowa Koła Gospodyń Wiejskich z Lipska, ale i w tym przypadku skecze zaspokoiły w pełni potrzebę śmiechu widowni.
Po piosenkach i skeczach głos zabrał m.in. Wójt Ryszard Gliwiński, który złożył Paniom życzenia. Był także okolicznościowy tort w prezencie od Samorządowców i gromkie „sto lat” dla pań, jak również życzenia dla panów z okazji przypadającego 10 marca Dnia Mężczyzny. Przekazały je w imieniu wszystkich pań mieszkanki Szopinka – dziewczęta, które niedawno zostały radnymi Młodzieżowej Rady Gminy Zamość.
W trakcie spotkania prezentowana była wystawa rękodzieła przygotowana przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Szopinka. Uczestniczki Dnia Kobiet mogły także skorzystać z bezpłatnych porad i pokazów kosmetycznych.
Organizatorami spotkania byli: Samorząd Gminy Zamość, Koło Gospodyń Wiejskich w Szopinku, Sołtys i Rada Sołecka Szopinka, Panowie z zespołu Show Men Szopinek, Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+ oraz Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość.

GOK: Aleksandra Siołek i JK

Skip to content