Białobrzegi dla najmłodszych

10 czerwca dzieci z Białobrzeg jak co roku obchodziły swoje święto. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Ten kto o 16:00 pojawił się na boisku przy świetlicy w Białobrzegach mógł na początek wziąć udział w konkursie talentów – a jak się okazało w Białobrzegach utalentowanych dzieci nie brakuje. Uczestnicy prezentowali przed publicznością bez żadnej tremy talenty recytatorskie i wokalne.
Dla dzieci, których mocną stroną jest sprawność fizyczna, przygotowano liczne konkursy, gry i zabawy. Nawet najmniejsze dzieci próbowały swoich sił strzelając na bramkę czy rzucając piłką do celu. Dla wszystkich małych sportowców przygotowano nagrody, dyplomy i puchary, a jeśli poczuli oni spadek siły mogli uzupełnić kalorie darmową watą cukrową.
Mali cykliści mogli zmierzyć się w teście sprawnościowym na torze rowerowym udostępnionym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu oraz oznakować swoje jednoślady dzięki uprzejmości zamojskiej Policji. Duże zainteresowanie wzbudził także policyjny pies tropiący Nero, który chwalił się swoim doskonałym wyszkoleniem i posłuszeństwem. Ponadto przez cały czas dzieci mogły oglądać jak wygląda radiowóz od środka, czy zrobić sobie zdjęcie za kierownicą wozu strażackiego. Panowie Strażacy z Bortatycz zadbali też, żeby upał za bardzo nikomu nie dał się we znaki i rozstawili kurtynę wodną.
Miłośnicy przyrody mogli dowiedzieć się ciekawostek o zwierzętach żyjących w polskich lasach czy posłuchać jak wabiki naśladują odgłosy sarny czy zająca. O tym, że lis może usłyszeć mysz z 400 metrów opowiadał pan Jarosław Kuchta, który dodatkowo wszystkich miłośników mocnych wrażeń zabrał na ekscytującą przejażdżkę samochodami terenowymi.
Fani literatury mogli w ramach akcji „Zabierz mnie do domu” mogli bezpłatnie uzupełnić swoją domową biblioteczkę.
Po dniu pełnym wrażeń każdy otrzymał poczęstunek. Kiełbaski, ciastka i napoje przygotowało dla najmłodszych KGW Białobrzegi.
Około godziny 19:00 salwą z działka wodnego zakończył się Dzień Dziecka w Białobrzegach. Wszystkie dzieci wróciły do domów z drobnymi upominkami i w wyśmienitych humorach, już czekając na następne takie święto.

Organizatorzy (Rada Sołecka wsi Białobrzegi, Koło Gospodyń Wiejskich w Białobrzegach oraz Sołtys wsi Białobrzegi) składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia imprezy, w szczególności: panu Jarosławowi Kuchcie [Drzewiasty.pl], policjantom z KMP Zamość, strażakom z OSP Bortatycze, WORD Zamość oraz panu Krzysztofowi Zajmale, pani Natalii Wesołowskiej i panu Markowi Budzyńskiemu, a także Stowarzyszeniu 28+, GOK oraz Gminie Zamość.

Dariusz Tłuczkiewicz

Skip to content