Dyniowe Szaleństwo w GOK-u

Zeszłoroczny Dzień Dyni wzbudził tak duże zainteresowanie wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy, że również w tym roku nie mogło go zabraknąć w kalendarzu imprez organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Wysokiem.
W środę 24 października br. GOK zdominowały przeróżne odcienie pomarańczy, brązu i czerwieni, a sala wypełniła się chętnymi do wzięcia udziału w pierwszej dużej imprezie dla dzieci w tym sezonie.
Zabawa rozpoczęła się od zadania plastycznego, którym tym razem było pokolorowanie dyniowych obrazków. Część taneczną otworzył pokaz zespołu Fresh Dance występującego z instruktorką Edytą Zając. Grupa, ubrana w przygotowane specjalnie na tę okazję pomarańczowe stroje, zaprezentowała taniec dyni. Tańce przeplatane z animacjami wypełniły większą część zabawy, aż do momentu rozstrzygnięcia kilku konkursów. Za starannie wykonane kolorowanki wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale. Kolejne nagrody zostały wręczone za najciekawiej wydrążone dynie. W tym roku wybór okazał się o wiele trudniejszy ze względu na dużą ilość przyniesionych okazów. Autorom dyniowych dzieł sztuki dopisały pomysły – niejednokrotnie bardzo oryginalne i intrygujące. Wyobraźnia z pewnością nie opuściła uczestników balu również podczas przygotowywania strojów, które były oceniane w kolejnym konkursie. Po długiej naradzie jury zdecydowało się nagrodzić dwie dziewczynki w stroju jesieni, wampirzycę oraz wszystkie osoby przebrane za dynie. Słodką niespodzianką na koniec imprezy były pomarańczowe muffiny. Podczas trwania zabawy dużą popularnością cieszyła się także foto-budka przedstawiająca humorystyczną dyniową scenkę – taka pamiątka z pewnością wzbudzi niejeden uśmiech.

GOK:Małgorzata Wołoszyn

Skip to content