Nasi w Gminie Leżajsk

„Święto Kwitnącej Lipy” to doroczny festyn sołectwa Przychojec w Gminie Leżajsk. Co ciekawe, koligacje rodzinne pomiędzy przewodniczącą tamtejszego Koła Gospodyń Wiejskich, a sołtysem Łapiguza w Gminie Zamość, stały się źródłem nawiązania kontaktu między gminami. Wójt Gminy Leżajsk, Krzysztof Sobejko, oficjalnie zaprosił Wójta Gminy Zamość, Ryszarda Gliwińskiego, na wspomniane „Święto Kwitnącej Lipy”, sugerując, aby na festynie wystąpił kabaret „Taka Potrzeba” z Łapiguza.
Termin festynu zbiegł się z datą „Lipskiego Lata Plenerowego” w Gminie Zamość, dlatego nasz Wójt wydelegował do Przychojca „zastępstwo” w postaci reprezentacji Gminy Zamość, złożonej głównie z mieszkańców Łapiguza, do których dołączył dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość, Jarosław Kalbarczyk. Do Przychojca udała się więc gminna delegacja, w składzie której znalazł się kabaret i kilka Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Łapiguza, które na miejscu sprawnie zorganizowały stoisko promocyjne Gminy Zamość i swojego Koła, przeprowadzając m.in. warsztaty plastyczne „decoupage na brzozowej desce” i „kręcenie balonów” dla dzieci.
Kabaret „Taka Potrzeba” występował 2 razy. Przed jego pierwszym występem dyrektor GOK-u Gminy Zamość wraz Sołtysem Łapiguza i Przewodniczącą KGW Łapiguz wręczyli upominki Wójtowi Gminy Leżajsk, Dyrektorowi tamtejszego GOK-u, Sołtysowi Przychojca i Przewodniczącej miejscowego KGW.
„Święto Kwitnącej Lipy” odbyło się na terenach zielonych zaplecza stadionu klubu sportowego „Jodła” w Przychojcu. Zarówno stoisko promocyjne Gminy Zamość, jak i popisy kabareciarzy z Łapiguza cieszyły się dużym zainteresowaniem.

GOK

Skip to content