Piknik Rodzinny przy Altance w Szopinku

Pokazy dzieci oraz młodzieży tańca Fresh Dance GOK Wysokie rozpoczęły w dniu 17.06.2018 r. trzeci już Piknik Rodzinny przy Altance w Szopinku. Kolejną, niewątpliwie przyciągającą wszystkich atrakcją były pokazy iluzjonistyczne YASHA SHOW Igora Lewandowskiego. Chwila magicznych sztuczek i pokazów zgromadziła wśród publiczności przeważanie dzieci, nie brakowało jednak i dorosłych. Wszyscy byli pod wrażeniem nowych sztuczek, które skutecznie przeczyły zasadom logiki i rozumowi. Po występie Igora młodsi i starsi wzięli udział w zawodach sportowo-rekreacyjnych. Dla chętnych nie zabrakło atrakcji towarzyszących, jak kręcenie balonów, puszczania megabaniek mydlanych, animacji dla dzieci, jazdy na elektrycznym byku czy dmuchanych zamków. W trakcie trwania konkurencji sportowych przedstawiciel Młodzieżowej Rady Gminy – Łukasz Zawiślak czuwał nad przebiegiem „Samorządowy konkurs wiedzy”. Chętnych do udziału w nim nie brakowało. Dla każdego, kto odpowiedział prawidłowo na pytanie czekała nagroda. Losowanie oraz weryfikację odpowiedzi przeprowadzili nasi samorządowcy – Ryszard Gliwiński – Wójt Gminy Zamość oraz Konrad Dziuba – członek Zarządu Powiatu Zamojskiego.
Spotkanie miało na celu integrację środowiska mieszkańców oraz wspólne spędzenie niedzielnego popołudnia w sposób aktywny i rodzinny. Piknik zakończyło wieczorne pieczenie kiełbasek przy ognisku.
Jako gospodarz Pikniku Rodzinnego przy Altance w Szopinku, Sołtys oraz Rada Sołecka składają serdeczne podziękowania za przygotowanie i pomoc w organizacji tego wydarzenia paniom z KGW Szopinek wraz z przewodniczącą p. Wiesławą Siekierdą, Paniom ze Stowarzyszenia Kobiet na rzecz Promocji i Rozwoju Środowisk Lokalnych 28+, Pracownikom GOK-u Gminy Zamość z siedzibą w Wysokiem i jego dyrektorowi p. Jarosławowi Kalbarczykowi, p. kierownikowi Michałowi Kłonicy i pracownikom Gminnego Zakład Obsługi Komunalnej Gminy Zamość. Organizacja imprezy nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie i pomoc Wójta Gminy Zamość – Pana Ryszarda Gliwińskiego. Podziękowania również należą się wszystkim darczyńcom, którzy materialnie, rzeczowo i organizacyjnie wsparli to duże przedsięwzięcie – Panu Konradowi Dziubie – członkowi zarządu Powiatu Zamojskiego, Powiatowemu Bankowi Spółdzielczemu w Zamościu Oddział Zamość reprezentowanemu przez p. Sławomira Wiśniewskiego oraz firmie Sat-Max s.c. z siedzibą w CH Carrefour, ul. Lwowska 56 w Zamościu – dystrybutorowi telewizji NC+.

Piotr Najda – sołtys

Skip to content