Piknik przy altance w Szopinku

Coroczną tradycją w Szopinku jest piknik rodzinny, organizowany na placu przy altance w Szopinku. W tym roku odbył się on 15 czerwca 2019 r. Wydarzenie zgromadziło Mieszkańców wsi oraz gości, którzy licznie wzięli udział w spotkaniu, biorąc udział w przygotowanych atrakcjach, konkursach i wspólnych zabawach.

Na początku dla małych i dużych swoje przedstawienie zaprezentował Cyrk Focus. Clown Maniuś i jego partnerka pokazali magiczne i niemagiczne sztuczki, zaproponowali wspólną zabawę dzieciom oraz zaprezentowali swoich podopiecznych – królika, pieska i wielką jaszczurkę. Nie brakowało chętnych do bliższego poznania zwierząt. Podczas całego festynu strażacy z OSP Mokre i OSP Białowola prowadzili pokaz ratownictwa medycznego na fantomie, instruowali jak prawidłowo przeprowadzać reanimację oraz pokazali w jaki sposób używać defibrylatora AED. Wszyscy chętni pod czujnym okiem strażaków uczyli się jak wykonywać masaż serca na poszkodowanej osobie w przypadku zagrożenia życia. Na dzieci czekało wiele innych atrakcji – były dmuchańce, ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnia, wahadło, bańki mydlane, malowanie buziek. Koło Gospodyń Wiejskich w Szopinku (w tym grupa artystyczna KASK) oraz Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+ prowadziły warsztaty „Drewniane magnesy”, robiły watę cukrową i wypiekały pyszne gofry. Zainteresowanie było ogromne, ale najmłodsi mieszkańcy cierpliwie czekali, aby dostać słodkości. Strażacy z OSP, aby ulżyć dzieciom w upale oraz sprawić im radość, uruchomili kilkukrotnie kurtynę wodną. Chętnych na ochłodę nie brakowało zarówno wśród dzieci jak i rodziców. Dla dorosłych również nie brakowało atrakcji w postaci konkurencji sportowych: rzut wałkiem w manekina, rzut podkową, przeciąganie liny dla kobiet i dla mężczyzn, i uwaga – rywalizowały zwycięskie drużyny męska z żeńską (kobiety górą!). W czasie pikniku na pobliskim boisku swoje konkurencje piłkarskie przeprowadzał STS Gryf Gmina Zamość. Dzieci chętnie skorzystały w okazji i zwiedziły również wóz strażacki OSP Białowola, radiowóz policyjny oraz posłuchały o pracy strażaków ochotników oraz policjantów.
Jedną z ostatnich atrakcji był rzut do celu balonem wypełnionym wodą. Znaleźliśmy ochotnika – strażaka OSP Białowola, który odpowiednio ubrany i osłonięty służył za cel – bardzo dziękujemy mu za poświęcenie. Dzieci nie kryły radości z możliwości rzutu.
Piknik był okazją do rozmów, wspólnej zabawy i integracji Mieszkańców Szopinka. Atrakcją na finał było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Korzystając z okazji Mieszkańcy zgromadzeni na placu jeszcze raz wyrazili swój sprzeciw przeciw budowie spalarni przy ul. Hrubieszowskiej w Zamościu. Wszyscy razem pokazaliśmy, że nie chcemy spalarni w pobliżu naszych domów. Za okazane wsparcie i pomoc w organizacji Pikniku dziękujemy Wójtowi i Samorządowi Gminy Zamość, a w szczególności Gminnemu Ośrodkowi Kultury Gminy Zamość, Gminnemu Zakładowi Obsługi Komunalnej Gminy Zamość, Stowarzyszeniu Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+, OSP Białowola i OSP Mokre, Policji, KGW Szopinek, Sołtysowi i Radzie Sołeckiej oraz sponsorom: Henrykowi Świdnikowi – Prezesowi Zarządu E. Leclerc Zamość, Państwu Bożenie i Rafałowi Harczukom, Powiatowemu Bankowi Spółdzielczemu w Zamościu i Konradowi Dziubie – radnemu powiatu zamojskiego.

Organizatorzy

Skip to content